کره‌شمالی: مانور نظامی کره جنوبی ارزش واکنش نشان دادن ندارد

مانور نظامی کره جنوبی
Image caption کره شمالی تهدید کرده بود که اگر کره جنوبی از اجرای مانور نظامی چشم پوشی نکند، به اقدامات تلافی جویانه شدید دست خواهد زد

کره شمالی می گوید نسبت به مانور نظامی کره جنوبی در آبهای نزدیک مرز دریایی با این کشور واکنشی نشان نمی دهد.

این کشور گفته است اقدام کره جنوبی در برگزاری این مانور در جزیره یوانگ پنگ تحریک آمیز است اما ارزش واکنش نشان دادن ندارد.

پیشتر کره شمالی تهدید کرده بود که اگر ارتش کره جنوبی از اجرای مانور نظامی چشم پوشی نکند، به اقدامات تلافی جویانه شدید دست خواهد زد.

مقام های کره شمالی هشدار داده بودند در صورت اجرای این مانور، "ضربه دفاعی غیرقابل پیش بینی" به کره جنوبی وارد خواهند کرد که "مرگبارتر" از گلوله باران جزیره یون پیونگ خواهد بود.

در ماه مارس امسال، ۴۶ ملوان در جریان غرق شدن یک ناوچه متعلق به کره جنوبی کشته شدند. نتایج بررسی یک گروه تحقیق بین المللی که توسط کره جنوبی رهبری می شد نشان داد که این ناوچه در اثر اصابت یک اژدر کره شمالی غرق شده است.

در هفته های گذشته نیز کره شمالی یک پادگان تفنگداران دریایی در جزیره یون پیونگ را با توپخانه ساحلی مورد حمله قرار داد که در نتیجه آن به یک روستای غیر نظامی نیز خسارت وارد شد.

در همین حال گزارش ها از آمریکا حاکی از آن است که کره شمالی به بیل ریچاردسون، دیپلمات آمریکایی که به پیونگ یانگ سفر کرده بود گفته است که خواهان بازگشت بازرسان هسته ای برای نظارت بر فعالیت های هسته ای این کشور است.

مطالب مرتبط