به روز شده:  23:16 گرينويچ - دوشنبه 20 دسامبر 2010 - 29 آذر 1389

بریتانیا

بارش برف تردد در شمال اروپا را مختل کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

پرواز هواپیماها و حرکت قطارهای زیادی که شمار آنها به هزاران می رسد به دلیل بارش برف و یخبندان لغو شده و بسیاری از مسافران سرگردان شده اند.

روز دوشنبه تعداد کمی از پروازها از فرودگاه هیتروی لندن، شلوغ ترین پایانه هوایی در اروپا، انجام شد و یک سوم پروازها در فرودگاه های بزرگی مانند پاریس و فرانکفورت لغو شد.

همزمان گزارش شد که به دلیل کمبود مایعات ضدیخ، پروازها از بروکسل تا روز چهارشنبه معلق خواهد بود.

وضعیت جاده ها نیز در شماری از کشورها خطرناک توصیف می شود.

بریتانیا، فرانسه و آلمان شاهد سنگین ترین بارش بوده اند و کارشناسان آب و هوا هشدار می دهند که یخبندان تمام هفته ادامه خواهد داشت.

خدمات خط آهن یورواستار با تاخیرهای شدید بین بریتانیا و فرانسه و بلژیک همراه است و قطارهای تالیس میان فرانسه و بلژیک نیز به علت اعمال محدودیت سرعت تحت تاثیر قرار گرفته است.

در ایستگاه سن پانکراس لندن صف هایی چند صدمتری تشکیل شده و یورواستار که حتی مشتریان دارای بلیت را جواب کرده است، از مسافران خواسته سفرهای خود را در صورت امکان لغو کنند یا عقب بیاندازند.

بارش برف بیشتر در ناحیه پاریس باعث مشکلات جدی برای رانندگان شده و وسایلی که بار سنگین حمل می کنند از ورود به جاده های اصلی منع شده اند.

برف در اروپا

بارش سنگین برف تردد در بسیاری نقاط اروپا را مختل کرده است

"آر اِی تی پی" که مدیریت اتوبوس پاریس را به عهده دارد شماری از سرویس های خود را لغو کرده است.

کنسرت "لیدی گاگا" در استادیوم برسی پاریس که قرار بود یکشنبه شب برگزار شود به علت نرسیدن کاروانی از تجهیزات کنسرت لغو شد.

همچنین خدمات یک شرکت آهن در آلمان تحت تاثیر بارش برف قرار گرفت. برف سنگین در برلین باعث مشکلاتی برای قطارهای مسافربری و نیز در جاده ها شد. شرایط در جاده های نزدیک کلن هم خطرناک گزارش شد.

مقام های هلندی سرعت مجاز را در شماری از بزرگراه ها به 50 کیلومتر در ساعت کاهش داده اند و یخ و برف باعث مشکلات تردد در جاده های سوئد شده است.

در مالمو برنامه حرکت بیش از 100 قطار مسافربری لغو شد.

حتی در مسکو نیز که 9 هزار وسیله برف روبی مشغول به کار هستند بعضی جاده ها عملا بسته شده است.

در ایتالیا، فرودگاه های فلورانس و پیزا پس از اختلالات روزهای شنبه و یکشنبه بازگشایی شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.