به روز شده:  12:30 گرينويچ - 02 ژانويه 2011 - 12 دی 1389

سیگار کشیدن در اسپانیا سخت‌تر شد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

دولت اسپانیا مقررات ممنوعیت کشیدن سیگار در اماکن عمومی را سخت تر کرده است.

این ممنوعیت ها شدیدتر از ممنوعیت کشیدن سیگار در بسیاری از کشورهای اروپایی است.

به موجب مقررات جدید، علاوه بر این که کشیدن سیگار در اماکن عمومی سرپوشیده ممنوع است، در محل های سر باز نزدیک به بیمارستان ها، زمین های بازی کودکان و مدارس هم، کشیدن سیگار قدغن شده است.

اسپانیایی ها به طور سنتی بسیاری از وقت خود را در بارها و رستوران ها می گذرانند و پیش بینی می شود تشدید موارد ممنوعیت کشیدن سیگار سبب شود که درآمد رستوران ها و هتل ها و نیز صنعت توریسم این کشور تا ده درصد کاهش یابد.

تا کنون صاحبان رستوران ها و بارها در اسپانیا مخیر بودند که مقررات ممنوعیت کشیدن سیگار را به اجرا در نیاورند، و بیشتر صاحبان رستوران ها کشیدن سیگار را ممنوع نکرده بودند.

اسپانیا در حال حاضر با رکود اقتصادی جدی مواجه است و پیش بینی می شود اجرای مقررات جدید سبب شود که به مشکلات اقتصادی این کشور افزوده شود.

از سال 2006 ممنوعیت کشیدن سیگار در محل کار عمدتا در اسپانیا رعایت شده است ولی با این وجود پزشکان هشدار می دهند که هنوز هر روز 160 نفر به دلیل بیماری های مرتبط با کشیدن سیگار، می میرند.

مرگ چهار نفر از این عده به دلیل استنشاق دود سیگار دیگران است

پزشکان اظهار امیدواری می کنند که اتخاذ تدابیر جدید به ترک سیگار و نهایتا کاهش مرگ های مرتبط با دود سیگار کمک کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.