هشدار مصر به اسراییل برای پرهیز از هرگونه اقدام نظامی در غزه

Image caption دیدار حسنی مبارک و بنیامین نتانیاهو در حالی صورت می گیرد که در هفته های اخیر مناطق مرزی بین اسراییل و غزه شاهد افزایش خشونت بوده است

حسنی مبارک، رئیس جمهوری مصر در دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نسبت به انجام هر گونه عملیات نظامی در نوار غزه هشدار داده است.

آقای مبارک و نخست وزیر اسراییل که در استراحتگاه ساحلی شرم الشیخ در مصر دیدار می کردند، در مورد روند به بن بست رسیده مذاکرات صلح در خاورمیانه گفتگو کردند.

گفتگوهای دو رهبر در حالی صورت می گیرد که در هفته های اخیر مناطق مرزی بین اسراییل و غزه شاهد افزایش خشونت بوده است.

در طول چهارشنبه شب سربازان اسراییلی دو مرد فلسطینی را به ضرب گلوله کشتند. مقامات اسراییل می گویند این دو مرد سعی داشتند از حصار مرزی ای که شمال نوار غزه را از اسراییل جدا می کند، عبور کنند. اگرچه تایید این موضوع از طریق منابع مستقل امکان پذیر نبوده است.

در طول ماه گذشته تنش در مرز اسراییل و شمال نوار غزه رو به افزایش بوده است. نیروهای اسراییلی مرتبا اهدافی در نوار غزه را مورد حمله هوایی قرار داده اند و از سوی دیگر پیکارجویان فلسطینی هم حملات راکتی خود علیه اسراییل را افزایش داده اند.

پزشکان فلسطینی جسد دو مردی را که توسط سربازان اسراییلی کشته شده اند، صبح روز پنجشنبه دریافت کردند.

تیراندازی نیروهای اسراییلی به سوی فلسطینیانی که به مرز نزدیک می شوند، امری معمول است که دائما اتفاق می افتد و مقامات اسراییل می گویند که این اقدام آنها برای ایجاد و حفظ یک منطقه حایل امنیتی ضرورت دارد.

مقامات سازمان ملل متحد می گویند در طول سال گذشته بیش از ۷۰ فلسطینی بر اثر اقدامات نیروهای اسراییلی در غزه کشته شده اند.

در طول همین دوره، یک کارگر مزرعه تایلندی نیز بر اثر اصابت راکتهای پیکارجویان فلسطینی جان خود را از دست داده است.

مطالب مرتبط