سفیران اسرائیلی: حقوق کارمندان وزارت خارجه تحقیرآمیز است

بنیامین نتانیاهو
Image caption بنیامین نتانیاهو در گذشته سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد بوده است

حدود ۲۰ دیپلمات ارشد اسرائیلی طی نامه ای به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خواهان رسیدگی فوری به خواسته های کارکنان وزارت امور خارجه این کشور و پایان دادن به اعتصابی شده اند که فعالیت این وزارتخانه را مختل کرده است.

به گزارش رسانه های اسرائیل، ران کوریل، نماینده اسرائیل در اتحادیه اروپا، رون پروسور، سفیر این کشور در بریتانیا و نیز سفیران اسرائیل در چین، ترکیه، اسپانیا، مصر و اردن از جمله ۲۰ دیپلمات کهنه کاری هستند که به آقای نتانیاهو هشدار داده اند که موقعیت و دستمزد کادر وزارت امور خارجه به طور مستمر و سیستماتیک کاهش یافته است.

آنها نوشته اند: "کارمندان وزارت امور خارجه از کشوری که آنها را به یکی از دشوارترین و مهم ترین ماموریت ها می فرستد، حقوق تحقیرآمیزی دریافت می کنند."

در این نامه که گفته می شود نسخه ای از آن هم به آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل ارسال شده، از بنیامین نتانیاهو خواسته شده است که هرچه سریع تر برای حفظ نهاد دیپلماسی و سیاست خارجی اسرائیل اقدام کند.

اعتصاب شماری زیادی از کارمندان وزارت امور خارجه اسرائیل از ماه ها پیش آغاز شده، اما طی هفته های اخیر شدت گرفته است.

رئیس اتحادیه کارگری کارکنان این وزارتخانه به خبرگزاری فرانسه گفته است که اعضای این اتحادیه از روز ۲۷ دسامبر گذشته به هیچ یک از سفرهای رسمی مقام های خارجی به اسرائیل یا دیدارهای مقام های اسرائیلی از کشورهای دیگر کمک نکرده اند.

این اقدام باعث شد که دیمیتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه، نتواند در ماه ژانویه به اسرائیل سفر کند.

این در حالیست که وزیر امور خارجه اسرائیل که روس زبان و مهاجری از شوروی سابق است، بر اهمیت روابط با روسیه تاکید دارد و گسترش این روابط را از اولویت های خود در این وزارتخانه اعلام کرده است.