ادامه تعطیلی دامداری ها در آلمان به خاطر آلودگی شیمیایی

خوک
Image caption چین و کره جنوبی واردات گوشت خوک از آلمان را متوقف کرده اند

دولت آلمان ۹۳۴ مرغداری و مزرعه پرورش خوک را به خاطر نگرانی از آلودگی خوراک دام و طیور به ماده شیمیایی دی اکسین تعطیل کرده است.

دستور تعطیلی این واحدها پس از آن صادر شد که بازرس ها متوجه مخفی کاری یک فروشنده خوراک آلوده در فهرست کردن نام تمام مشتریان شدند.

این فروشنده خوراک دام که در ساکسونی سفلی قرار دارد، مقدار زیادی از محصولات آلوده خود را به مرغداری ها و مزارع پرورش خوک در این ایالت و ایالت های راین، وستفالیای شمالی، باواریا و براندنبورگ فروخته است.

نگرانی ها در آلمان از زمانی شروع شد که بازرسان هفته گذشته مقادیر زیادی از سم دی اکسین را در گوشت خوک و تخم مرغ های عرضه شده به بازار کشف کردند.

دی اکسین یک ماده شیمیایی سرطانزاست.

در پی این کشف، مسوولان یکصدهزار تخم مرغ را نابود کردند و هزاران دامداری و مرغداری را به طور موقت تعطیل کردند.

مسوولان ایالت ساکسونی سفلی با اشاره به عرضه بخشی از تخم مرغ ها و گوشت های آلوده گفته اند مصرف کنندگان نباید ناراحت باشند زیرا مقدار آلودگی کم بوده است.

در پی انتشار خبر آلودگی بخشی از محصولات دامی آلمان به دیوکسین، چین و کره جنوبی واردات گوشت خوک را از این کشور متوقف کرده اند.

مقادیر بسیار کمی از دی اکسین ها همواره در مواد غذایی وجود دارد و باعث ابتلا به سرطان نمی شود. اما مصرف مداوم مقادیر بالای آن سلامت انسان را به خطر می اندازد.

علت آلودگی کنونی خوراک دام و طیور در آلمان، آلوده شدن سهوی این مواد به سوخت های زیستی به وسیله یکی از توزیع کنندگان عمده است.

مطالب مرتبط