اف بی آی127 نفر را به ظن تبهکاری در نیویورک دستگیر کرد

Image caption عملیات اف بی آی بزرگترین عملیات علیه مافیای نیویورک بوده است

مقام های پلیس فدرال آمریکا در نیویورک دست به عملیات بزرگی علیه گروه های مافیایی زده اند.

در جریان تحقیقات ماموران اف بی آی در باره گروه هایی که به طور سازماندهی شده مرتکب جرم و جنایت می شوند، 127 نفر دستگیر شده اند.

پلیس فدرال آمریکا گفت شمار زیادی از این افراد اعضای پنج خانواده مشهور مافیا در نیویورک هستند و از جمله جرائمی که علیه آنها مطرح شده اخاذی، قتل و خرید و فروش مواد مخدر است.

برخی، عملیات اخیر نیروهای پلیس فدرال آمریکا را بزرگترین عملیات این نیروها علیه مافیا در تاریخ شهر نیویورک توصیف کرده اند.

انتظار می رود که اریک هولدر، دادستان کل آمریکا، روز پنجشنبه (20 ژانویه)، در یک کنفرانس خبری جزئیات بیشتری را در این باره ارائه دهد.

دیه گو رودریگز، از کارآگاهان اف بی آی، به شبکه خبری تلویزیونی ان بی سی آمریکا گفت: "اوایل امروز، ماموران اف بی آی همراه با نیروهای پلیس شهر نیویورک دستگیری بیش از صد نفر از اعضای گروه های جنایتکار را آغاز کردند."

مقام ها می گویند افرادی که رهبران خانواده های گامبینو، جنوویز، لوچسه، بونانو، کلمبو و دی کاوالکانته خوانده می شوند، از جمله بازداشت شدگان در عملیات ماموران اف بی آی هستند.

رابرت ناردوزا، سخنگوی شعبه اف بی آی در نیویورک، به خبرگزاری فرانسه گفت: "عملیات اخیر خیلی گسترده بوده است."

بنا به گزارش مطبوعات محلی برخی از دستگیری ها در نتیجه کسب اطلاعات ماموران اف بی آی از خبرچین ها بوده است.

یورش آنها پیش از سحرگاه روز پنجشنبه آغاز شد و گفته می شود که دستگیری های امروز بخشی از یکی از بزرگترین عملیات سرکوب اف بی آی علیه مافیا در سراسر آمریکاست.

در 10 سال اخیر فعالیت مافیا در آمریکا سیر نزولی داشته است که این امر، نتیجه شهادت هایی است که خبرچین ها در دادگاه ارائه داده اند. افرادی که با گروه های مافیایی در تماس هستند و همکاری می کنند، همیشه متعهد می شده اند که اطلاعاتی بروز ندهند اما این تعهد در سال های اخیر بارها زیر پا گذاشته شده است.

مطالب مرتبط