انفجار یک بمب در روسیه منجر به کشته شدن چهار نفر شد

حق نشر عکس AP
Image caption حمله انتحاری در فردوگاه دوموددوو، 35 کشته به جای گذاشت

انفجار بمبی در قفقاز شمالی در روسیه، منجر به کشته شدن چهار نفر شده است. بمبی که در یک خودرو کار گذاشته شده بود در مقابل یک قهوه خانه در شهر داغستان منفجر شد.

روز دوشنبه (24 ژانویه) نیز وقوع یک انفجار دیگر در فرودگاه بین المللی دوموددوو، پر رفت ‌و آمدترین فرودگاه در مسکو، پایتخت روسیه 35 کشته و بیش از صد نفر زخمی به جای گذاشت.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت انجام این حمله ها را نپذیرفته، اما بر اساس تازه ترین گزارش های رسیده از رسانه های روسیه، مردی به نام رازدوبودکو از شهر استاوروپول در نزدیکی مزر شمالی قفقاز ، یا این حمله را سازماندهی کرده و یا خود در این حمله دست داشته است.

فرد مظنون با انفجاری که روز 31 دسامبر ( شب سال نوی مسیحی) در مرکز مسکو رخ داد و منجر به کشته شدن یک زن شد، نیز مرتبط است.

مقامات هنوز رسما درباره تحقیقات اخیر خود در زمینه بمب گذاری انتحاری در فردوگاه دوموددوو، بیانیه ای صادر نکرده اند.

همچنین هنوز معلوم نیست کسی که نزدیک به هفت کیلو مواد منفجره تی ان تی را در این فرودگاه منفجر کرد و در این حمله انتحاری کشته شد زن بود یا مرد.

اما رسانه های روسیه می گویند که فرد مظنون از اعضای گروه اسلامگرای موسوم به "جماعت نوغای" است.

گفته می شود زنی که در حمله شب سال نوی مسیحی دست داشته و جسدش با کمربندی حاوی مواد منفجره کشف شده، همسر یکی از پیکار جویان عضو جماعت نوغای بوده است، که سال گذشته بازداشت شد.

مطالب مرتبط