روشنفکران ایتالیا رو در روی برلوسکونی

 سیلویو برلوسکونی حق نشر عکس Reuters
Image caption بسیاری از مردم در ایتالیا خواستار برکناری سیلویو برلوسکونی هستند

در ایتالیا، گروهی از روشنفکران برجسته چپ میانه با دست زدن به راهپیمایی خواستار استعفای سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر این کشور شده اند.

براساس گزارش ها، گروهی از نویسندگان، روزنامه نگاران، و فعالان ایتالیایی با شعار آزادی و عدالت در شهر میلان دست به راهپیمایی زده و خواستار کناره گیری سیلویو برلوسکونی شدند.

از جمله افراد شرکت کنندگان در این راهپیمایی می توان به روبرتو ساویانو ، نویسنده و از فعالان ضد مافیا و اومبرتو اکو، نویسنده و فیلسوف سرشناس این کشور اشاره کرد.

در جریان این راهپیمایی، سخنرانی هایی توسط حاضران صورت گرفت، از جمله اومبرتو اکو طی سخنانی گفت: " ما این جا جمع شده ایم تا از عزت ایتالیا دفاع کنیم. ما این جا جمع شده ایم تا به مردم جهان بگوییم که ملت ایتالیا استحقاق بیش از این را دارد."

نخست وزیر جنجالی ایتالیا، در ماه دسامبرو با اکثریتی ناچیز توانست رای اعتماد دو مجلس ایتالیا را به دست آورد و پست خود را به عنوان نخست وزیر حفظ کند.

هر چند که در آن زمان هم دهها هزار نفر در مخالفت با آقای برلوسکونی در خیابانها دست به اعتراض زدند.

رابطه جنسی نخست وزیر ایتالیا با یک دختر نوجوان ۱۷ ساله هم چندی پیش باردیگر آقای برلوسکونی را در کانون حمله مخالفان قرار داد.

در همین رابطه دادستانهای ایتالیایی اعلام کردندکه نخست وزیر۷۴ ساله این کشور با "تعداد قابل توجهی" از روسپی های جوان آمیزش داشته است.

حال آن که آقای برلوسکونی گفته است که این اتهامات با اهداف سیاسی مطرح شده است.

اما در مقابل مخالفان معتقدند که آقای برلوسکونی کنترل اداره کشور را از دست داده و رسوایی های مربوط به زندگی شخصی او باعث سرافکندگی ایتالیا شده است.

مطالب مرتبط