به روز شده:  14:54 گرينويچ - چهارشنبه 09 فوريه 2011 - 20 بهمن 1389

سرزمینهای فلسطینی

واکنش اسرائیل به اظهارات هیگ درباره ناآرامی ها در جهان عرب

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

دنی ایالون، معاون وزیر امور خارجه اسرائیل، در واکنش به اظهارات ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا گفت که هیچ ارتباطی بین اعتراضات در جهان عرب و روابط بین فلسطینیان و اسرائیل وجود ندارد.

آقای ایالون گفته است اعتراضات در کشورهایی مثل تونس و مصر، نشان می دهد که "مشکل فلسطینیان در ثبات خاورمیانه اهمیت محوری ندارد."

آقای هیگ پیشتر در جریان سفر اخیرش به خاورمیانه و شمال افریقا در دیدار از اردن گفته بود که اعتراضات ضد دولتی که جهان عرب را در بر گرفته، ممکن است تلاش برای استقرار صلح میان اسرائیل و فلسطینیان را دشوارتر کند.

معاون وزیر خارجه اسرائیل گفت که اعتراضات در کشورهای عربی نشان می دهد مشکل فلسطینیان در ثبات خاورمیانه اهمیت محوری ندارد

وزیر خارجه بریتانیا همچنین گفت:" اسرائیل با سازش نکردن در باره توقف ساخت شهرک های یهودی نشین در اراضی فلسطینی خود را با خطر مواجه می کند."

در همین حال آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، گفت هر کسی که فکر کرده تخاصم اسرائیل و فلسطینیان بخشی از بحران کنونی در خاورمیانه است، تلاش دارد از واقعیت بگریزد.

جان دانیسون، گزارشگر بی بی سی در بیت المقدس می گوید آقای لیبرمن سابقه بی پروا حرف زدن دارد.

گزارشگر بی بی سی می گوید این نقطه نظر وزیر امور خارجه اسرائیل با نظرات آقای هیگ و دیدگاه دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، تناقض دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.