هیگ از یمن خواست علیه القاعده شدت عمل به خرج دهد

حق نشر عکس PA
Image caption هیگ از یمن خواست به تلاش هایش علیه القاعده بیفزاید

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا، از علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری یمن خواست تا تلاش هایش را برای مقابله با شبکه القاعده افزایش بدهد.

آقای هیگ از یمن به عنوان یکی از خطرناکترین و بی ثبات ترین کشورها در دنیا یاد کرد.

وزیر امور خارجه بریتانیا این اظهارات را در جریان سفر به یمن که در چارچوب دیدارش از کشورهای خاور میانه شمال آفریقا صورت گرفته، بیان کرد.

آقای هیگ با بیان این که یمن به یکی از پایگاه های مهم پیکارجویان اسلامگرا تبدیل شده، از علی عبدالله صالح خواست تا در کشورش دست به اصلاحات اساسی بزند.

ویلیام هیگ پیشتر در جریان سفرش به اردن گفته بود عدم سازش اسرائیل درباره موضوع توقف ساخت شهرک های یهودی نشین در اراضی فلسطینی برای این کشور خطرناک خواهد بود.

آقای هیگ در جریان سفر منطقه ای اخیر خود گفته است که اعتراضات ضد دولتی که جهان عرب را در بر گرفته، ممکن است تلاش برای استقرار صلح میان اسرائیل و فلسطینیان را دشوارتر کند.

در پی بروز ناآرامی ها در منطقه خاورمیانه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هفته گذشته متعهد شد که توانایی های کشورش را تقویت کند.

آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، گفت هر کسی که فکر کرده تخاصم اسرائیل و فلسطینیان بخشی از بحران کنونی در خاورمیانه است، تلاش دارد از واقعیت بگریزد.

جان دانیسون، گزارشگر بی بی سی در بیت المقدس می گوید آقای لیبرمن سابقه بی پروا حرف زدن دارد.

گزارشگر بی بی سی می گوید این نقطه نظر وزیر امور خارجه اسرائیل با نظرات آقای هیگ و دیدگاه دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، تناقض دارد.

مطالب مرتبط