برلوسكونى به اتهام سوء استفاده جنسی محاكمه مى شود

کریمه المحروق مشهور به روبی حق نشر عکس Other
Image caption نخست وزیر ایتالیا می گوید به او گفته شده بود روبی نوه حسنی مبارک است

سيلويو برلوسكونى، نخست وزير ايتاليا رسما متهم شده است كه براى برقرارى رابطه جنسى با يك دختر نوجوان زير سن قانونى، پول پرداخت كرده و از قدرت خود هم سوء استفاده كرده است.

به دنبال درخواست دادستانان در ميلان براى محاكمه فورى آقاى برلوسكونى، كريستينا دى سنسو، قاضى پرونده اعلام كرد كه محاكمه از ششم ماه آوريل آغاز مى شود.

آقاى برلوسكونى متهم شده كه براى برقرارى رابطه جنسى با دخترى به نام كريمه المحروق ، در زمانى كه اين نوجوان ۱۷ سال داشته، به او پول پرداخت كرده است. آقاى برلوسكونى این اتهام را رد مى كند.

اتهام ديگر نخست وزير ايتاليا اين است كه هنگامى كه خانم المحروق به ظن دزدى توسط پليس دستگير مى شود، او با سوء استفاده از موقعیت خود براى آزادى اش اقدام مى كند.

آقاى برلوسكونى اين اتهام را نيز تكذيب مى كند، اما در عين حال اذعان دارد كه وقتى خانم المحروق دستگير شد، او با پليس تماس تلفنى گرفته است.

نخست وزير ايتاليا می گوید به این دلیل با پلیس تماس گرفته که مى خواسته لطفى در حق حسنى مبارك، رييس جمهور وقت مصر بكند، چون به او گفته شده بود كه خانم المحروق نوه آقاى مبارك است.

خانم المحروق كه با نام روبى شهرت يافته و اكنون ۱۸ سال دارد، همبسترى با نخست وزير ايتاليا را انكار كرده است اما مى گويد در يكى از ميهمانى هاى آقاى برلوسكونى از او ۷۰۰۰ يورو به عنوان هديه دريافت كرده است.

محاكمه آقاى برلوسكونى كه روند آن تسريع شده است، در ساعت ۹:۳۰ روز چهارشنبه ششم آوريل با حضور سه قاضى زن در دادگاهى در ميلان آغاز مى شود.

اشد مجازاتى كه قوانين ايتاليا براى اتهامات مشابه در نظر گرفته، پانزده سال زندان است.

با اينكه در ايتاليا روسپيگرى امرى قانونى است، اما برقرار كردن رابطه جنسى با افراد زير هجده سال جرم محسوب مى شود و براى آن مجازات حبس در نظر گرفته شده است.

ماه گذشته دادگاه قانون اساسى ايتاليا قانون مصونيت حقوقى اعضاى دولت را اصلاح كرد. بر اساس قانون جديد، قاضى حق دارد به تشخيص خود و در صورتى كه لازم بداند، دستور محاكمه نخست وزیر و وزرا را صادر كند.

مطالب مرتبط