مقام‌ چینی خواهان تلاش برای جلوگیری از ناآرامی در این کشور شد

چین
Image caption آماری که به تازگی در چین انتشار یافته است حاکی است که هزینه تامین امنیت داخلی این کشور تقریبا به میزان هزینه دفاعی آن است

مسئول امینت داخلی چین به لزوم یافتن راه های جدید برای جلوگیری از ناآرامی در این کشور اشاره کرده است.

ژو یونگ کانگ که مسئولیت اداره نظم و امنیت چین را به عهده دارد ویکی از 9 عضوکمیته مرکزی حزب کمونیست، بالاترین ارگان تصمیم گیری چین است در سمیناری که هفته گذشته برگزار شد، از مقامات ارشد این کشور خواست که در راه بهبود مدیریت اجتماعی تلاش کنند تا مشکلات و مناقشات را به موقع تشخیص دهند.

شین هوا خبرگزاری رسمی چین به نقل از ژویونگ کانگ گزارش داد که باید اطلاعات دقیق از وضع اجتماعی مردم چین تهیه و دربانک اطلاعاتی ذخیره شود.

مقامات چینی در چند روز اخیر اظهارات مشابهی در مورد لزوم بهبود وضع اجتماعی و اقتصادی این کشور اظهار داشته اند که نشانه نگرانی دستگاه رهبری چین از این بابت است که عمران و بهبود وضع اقتصادی در تمام مناطق به طور یکسان پیش نمی رود و این امر ممکن است منجر به نارضایتی مردم شود و در درازمدت حکومت چین را به خطر بیاندازد.

این نگرانی ها پس از انتشار فراخوان مردم سیزده شهر چین به برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز و راه انداختن "انقلاب یاسمن " افزایش پیدا کرده است .

چند روز پیش از این حرکت، تعدادی ازمعروفترین فعالان حقوق بشر چین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

آماری که به تازگی در چین انتشار یافته است حاکی است که هزینه تامین امنیت داخلی این کشور تقریبا به میزان هزینه دفاعی آن است.

یک نهاد تحقیقاتی مهم وابسته به دولت چین می گوید که از سال 2007 تاکنون هرساله 90 هزار مورد نا آرامی عمومی دیده شده است .

فراخوان هفته گذشته با ناکامی روبروشد و به همین دلیل جدی بودن آن با پرسش روبرو شده است .

بعضی از مردم چین معتقدند که دولت چین با بازداشت فعالان حقوق بشر و فیلتر کردن سایت های اجتماعی صرفا به یک شایعه واکنش نشان داده است.

به گفته این گروه در چین هنوز شرایط موفقیت یک حرکت جمعی اعتراضی وجود ندارد زیرا دولت به شدت اینترنت و خیابان ها را کنترل می کند.

مطالب مرتبط