در حمله به شورای ایالتی تکریت دست کم ۴۱ نفر کشته شدند

تکریت حق نشر عکس BBC World Service
Image caption در حمله مردان مسلح به شورای ایالتی در تکریت دست کم 20 نفر کشته شده اند

مردان مسلحی که جلیقه های انتحاری به تن داشتند به ساختمان شورای ایالتی در شهر تکریت حمله کرده و آنطور که در گزارش ها گفته شده، دست کم چهل و یک نفر را کشته اند.

در گزارش ها گفته شده که ده ها نفر نیز در این حملات هماهنگ شده، زخمی شده اند.

بنا بر گزارش های رسیده، یکی از مهاجمان کمربند انتحاری خود را در مقابل ساختمان منفجر کرد و پس از آن، افراد دیگری که اونیفورم نیروهای امنیتی به تن داشتند، وارد ساختمان شدند. در بعضی گزارش ها گفته شده که حمله کنندگان اکنون یکی از طبقات این ساختمان را تحت کنترل دارند.

دو مامور پلیس و یک خبرنگار در میان کشته شدگان قرار دارند.

تکریت که در ایالت صلاح الدین عراق قرار دارد، زادگاه صدام حسین است و مدت ها است که تبدیل به مکانی برای عملیات شورشیان سنی شده است.

'کمربندهای انتحاری'

حمله کنندگان به ساختمان شورای قانونگذاری ایالتی در شهر تکریت در 160 کیلومتری شمال بغداد، مدتی با نیروهای امنیتی عراق که ساختمان را محاصره کرده بودند، به تبادل آتش پرداختند.

یکی از مقام های امنیتی عراق به خبرگزاری فرانسه گفت: "به دلیل تیراندازی مردان مسلح از داخل ساختمان، ماموران پلیس نمی توانند به آن نزدیک بشوند. همه مهاجمان کمربندهای انتحاری به خود بسته اند".

احمد عبدالله، فرماندار ایالت صلاح الدین، گفته است که هنوز از سرنوشت دو تن از اعضای شورای ایالنی تکریت خبری در دست نیست. او از سرنوشت این افراد ابراز نگرانی کرده و گفته است که ممکن آنها به گروگان گرفته شده باشند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی فرماندار این ایالت گفته است که ظاهرا هدف حمله کنندگان، گروگان گیری بوده است. اما او اضافه کرده است که تعدادی از مقامات و کارمندان دولتی موفق به فرار از دست مردان مسلح شده اند.

خبرگزاری فرانسه می گوید که مقررات منع رفت و آمد در سراسر شهر اعمال شده است.

مطالب مرتبط