لغو قانون وضعیت فوق‌العاده در سوریه پس از ۵۰ سال

به روز شده:  19:43 گرينويچ - سه شنبه 19 آوريل 2011 - 30 فروردین 1390

مدیا پلیر

دولت سوریه با قلبی نا آرام گامی به طرف اصلاحات و گامی به طرف سرکوب مخالفان برداشت. امروز در دمشق قانونی لغو شد که از نظر معترضان ده ها سال ابزار کنترل و قلع و قمع مخالفان بود.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

دولت سوریه با قلبی نا آرام گامی به طرف اصلاحات و گامی به طرف سرکوب مخالفان برداشت. امروز در دمشق قانونی لغو شد که از نظر معترضان ده ها سال ابزار کنترل و قلع و قمع مخالفان بود. جدا از آنچه بر روی کاغذ نوشته شده، کمتر از دویست کیلومتر دور تر، نیروهای امنیتی هزاران معترض را در میدان اصلی شهرمرکزی حمص، تار و مار کردند. دولت می گوید که آنها شورشی مسلحانه را سازمان دادند و آلت دست تروریسم بین المللی هستند. ولی مخالفان می گویند که دامنه اعتراض مدنی مردم سوریه گسترده تر شده و خوابِ سران ِ نظامی غیر مردمی را، آشفته تر کرده. آیا تحولات سوریه هم به نقطه ای بحرانی رسیده؟ گفتگو در این باره را گزارشی از رعنا رحیم پور شروع می کنیم:

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.