شکایت بی پی از پیمانکاران در سالگرد حادثه خلیج مکزیک

انفجار در سکوی نفتی خلیج مکزیک حق نشر عکس afp
Image caption حادثه سکوی نفتی بی پی نشت ۷۸۰ میلیون لیتر نفت خام را به خلیج مکزیک همراه داشت

شرکت نفتی بی پی با شکایت از شرکت ترنس اوشن، مالک سکوی حفاری آسیب دیده در خلیج مکزیک خواهان دریافت ۴۰ میلیارد دلار غرامت شده است.

بی پی می گوید درست عمل نکردن سیستم های ایمنی در سکوی حفاری این شرکت عامل بروز حادثه نشت گسترده نفت خام در خلیج مکزیک در سال گذشته است.

بی پی همچنین در شکایت جداگانه ای خواهان دریافت غرامت از تولیدکننده شیر کنترل کننده فشار به کار گرفته شده در سکوی آسیب دیده شد.

بی پی در شکایت خود درست عمل نکردن این شیر صنعتی را علت نشت گسترده نفت خام به خلیج مکزیک در پی انفجار در سکوی نفتی دیپ واتر هورایزن عنوان کرد.

این دو شکایت در نخستین سالگرد حادثه انفجار در این سکوی نفتی انجام شد.

انفجار مهیب در سکوی دیپ واتر هورایزن نشت ۷۸۰ میلیون لیتر نفت خام به خلیج مکزیک و آلودگی زیست محیطی چند ایالت آمریکا را به همراه داشت.

یازده نفر از کارگران سکوی نفتی در این حادثه کشته شدند.

بی پی می گوید به علت زیان وارد شده به محیط زیست و اقتصاد محلی باید نزدیک به ۴۱ میلیارد دلار خسارت بپردازد و احتمال می دهد این رقم افزایش یابد.

بی پی علاوه بر ادعای غرامت از این دو شرکت، خواهان معرفی کامرون اینترنشنال، سازنده شیر کنترل کننده فشار، به عنوان عامل حادثه خلیج مکزیک است.

کامرون اینترنشنال که در هیوستون آمریکا مستقر است با طرح شکوائیه ای، به مقابله با شکایت بی پی برخاسته است.

ترنس اوشن که در سوئیس مستقر است هنوز نسبت به شکایت بی پی واکنشی نشان نداده است.

بازرسان دولت آمریکا ماه گذشته اعلام کردند شیر کنترل فشار در سکوی نفتی آسیب دیده نقص فنی داشته است.

آنها همچنین عملکرد کارکنان شرکت ترنس اوشن را در بروز حادثه مهم دانستند.

یک کمیسیون دولت فدرال آمریکا به سرپرستی باراک اوباما همچنین اعلام کرده است که بی پی، ترانس اوشن و شرکت هالیبرتن که آب بندی و عایق کاری چاه نفتی را بر عهده داشته است، برای کاستن از هزینه ها مجموعه ای از ترفندها را به کار برده اند که احتمال بروز حادثه را افزایش داده است.

مطالب مرتبط