جزئیات لباس عروسی که همه انتظارش را می‌کشیدند

لباس عروسی کاترین میدلتون

سرانجام پس از چند هفته حدس و گمان در مورد لباس عروسی کاترین میدلتون، امروز انتظار طرفداران و متخصصان دنیای مد و زیبایی به سر آمد و جزییات این لباس کاملا بریتانیایی مشخص شد.

این لباس توسط سارا برتون از طراحان مشهور کمپانی الکساندر مک کوئین طراحی و دوخته شده است. خانم برتون می گوید طراحی و دوخت این لباس تجربه ای بوده که فقط یک بار در زندگی اتفاق می افتد.

شاهزاده ویلیام هم یونیفورم سرهنگی گارد سلطنتی ایرلند را به تن داشت که با نشان نیروی هوایی سلطنتی بر شانه هایش تزیین شده بود. البته او ترجیح داد شمشیر مخصوص این لباس را با خود به مراسم عروسی نیاورد.

نوارها و تور لباس عروس با نقش گل رز، بوته، گل نرگس و شبدر طراحی شده بود که سوزن دوزی آن در قصر همپتون کورت و با دست انجام گرفته است.

دنباله لباس کاترین میدلتون ۲ متر و ۷۰ سانتیمتر بود و پارچه های به کار رفته در دوخت این لباس را تولید کنندگان بریتانیایی تهیه کرده بودند.

خیاط هایی که در دوخت این لباس نقش داشته اند موظف بودند هر ۳۰ دقیقه یک بار دست هایشان را بشویند تا تورها و نوارهای به کار رفته در لباس کاملا تمیز به نظر برسد.

در ضمن سوزن هایی که در دوخت لباس به کار رفته اند هر ۳ ساعت یک بار عوض شده اند تا تیزی و تمیزی شان را از دست ندهند.

تاج ظریف ساخت جواهرسازی مشهور کارتیه بر سر کاترین میدلتون می درخشید که از سوی ملکه الیزابت دوم به او قرض داده شده بود.

این تاج را نخستین بار جورج ششم، پدر ملکه الیزابت دوم در سال ۱۹۳۶ میلادی خریداری کرده بود و به مادر ملکه داده بود که سپس در تولد ۱۸ سالگی ملکه الیزابت دوم از سوی مادرش به او هدیه داده شد.

گوشواره های کاترین هم هدیه روز عروسی او از طرف پدر و مادرش کارول و مایکل میدلتون بوده است.

سارا برتون، طراح لباس کاترین میدلتون می گوید بسیار مفتخر است که از او خواسته شده لباس عروس را طراحی کند.

او می افزاید که از تمام لحظاتی که صرف طراحی و دوخت این لباس کرده، نهایت لذت را برده است.

سارا برتون در سال ۱۹۹۶ به عنوان کارآموز به کمپانی الکساندر مک کوئین پیوست و به مدت ۱۲ سال در کنار شخص او فعالیت کرد تا اینکه در فوریه سال ۲۰۱۰ میلادی الکساندر مک کوئین بر اثر بیماری افسردگی دست به خودکشی زد.

مطالب مرتبط