اسرائیل پرداخت درآمد مالیاتی به فلسیطینی ها را به تعلیق در آورد

حق نشر عکس s

اسرائیل انتقال درآمد مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطینی را به حال تعلیق در آورده است.

این اقدام دولت اسرائیل در واکنش به توافق جنبش حماس و فتح بر سر تشکیل دولت صورت گرفته است.

یووال اشتاینیتز وزیر دارائی اسرائیل گفت که انتقال عواید مالیاتی را به این دلیل به حال تعلیق در می آورد تا مطمئن شود که این پول ها به جیب حماس نخواهد رفت. این درآمد مالیاتی حدود نود میلیون دلار است.

انتقال این در آمد به تشکیلات خود گردان فلسطینی بخشی از موافقت نامه ای است که اسرائیل به نشانه حسن نیت با محمود عباس امضا بود.

خبرگزاری رویتر به نقل از وزیر دارائی اسرائیل گزارش می دهد که دیدار با محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی را به تعویق انداخته است.

هدف از این دیدار که قرار بود هفته جاری انجام گیرد بهبود روند پرداخت در آمد مالیاتی به ارزش 88 میلیون دلار به تشکیلات خود گردان فلسطینی است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در پی توافق فتح با جنبش حماس واکنش تندی نشان داد و گفت "نمی توان هم با حماس و هم با اسرائیل صلح کرد. چون حماس خواهان نابودی اسرائیل است و این را صریحا اعلام می کند."

نخست وزیر اسرائیل امروز (یکشنبه اول ماه مه ) گفت "توافق اخیر بین حماس و فتح نه تنها برای اسرائیلی ها بلکه باید برای تمام کسانی که درسراسر جهان خواهان صلح بین اسرائیل و همسایگان عرب این کشورند می تواند مایه نگرانی باشد."

به گزارش رویتر، نخست وزیر اسرائیل که قرار است درهفته جاری به لندن و پاریس سفر کند گفته است "ما در مقابل کسانی که می خواهند به ما صدمه بزنند محکم خواهیم ایستاد و این پیامی است که من در سفر هفته جاری به لندن و پاریس اول به رهبران اروپایی و سپس به تمام جهان خواهم داد."

خبرگزاری فرانسه به نقل از وزیر اقتصاد تشکیلات خود گردان فلسطینی تصمیم اسرائیل را نقض موافقت نامه های بین المللی خوانده و گفته است که این پول حق مردم فلسطین است.