راهسازی: نشانه پیشرفت یا بسترسازی برای مرگ

راه حق نشر عکس MEHR
Image caption بسیاری تصور می کنند توسعه راهسازی، می تواند از سوانح رانندگی پیشگیری کند اما راه بیشتر، تصادف بیشتر می آفریند

مرگ بر اثر تصادفات جاده ای به زودی به اصلی ترین عامل مرگ و میر جوانان در جهان تبدیل خواهد شد. همین حالا هم آمار جوانان کشته شده بر اثر سوانح رانندگی بسیار بیشتر از قربانیان بیماریهایی نظیر مالاریا و سل است.

این درحالی است که راهسازی، تولید و واردات خودرو در کشورهای در حال توسعه، اکنون پرسرعت تر از هر زمان دیگری به پیش می رود.

در ماههای پایانی سال ۲۰۱۰، چین توانست از لحاظ میزان تقاضای خرید خودرو، ۲۷ کشور اتحادیه اروپا و آمریکا را پشت سر بگذارد.

اما نکته قابل توجه شاید این باشد که احداث بسیاری از راههای جدید که اغلب نشانه ای از "پیشرفت" محسوب می شود، بر اساس معیارهای ایمنی صورت نگرفته و نیازهای مصرف کنندگان این جاده ها در احداث آنها لحاظ نشده است.

در آفریقا، بسیاری از راهها از میان مناطق مسکونی می گذرند و به همین دلیل کودکان آفریقایی هر روز مجبور می شوند که برای رفتن به مدرسه، از عرض خیابان های بیشتری عبور کنند.

بسیاری از راههای احداث شده در قاره آسیا، فاقد پیاده روهای کناری هستند و این جان میلیون ها نفر را هر روز به خطر می اندازد.

در حقیقت عابران پیاده، موتور سواران و دوچرخه سواران بیش از نیمی از یک میلیون و دویست هزار نفر قربانیان سالانه سوانح رانندگی در جهان را تشکیل می دهند.

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption از لحاظ خرید خودروهای نو، چین در دو سال گذشته گوی سبقت را از مجموع ۲۷ کشور اتحادیه اروپا ربوده است

سوانح جاده ای علاوه بر تلفات انسانی، هر ساله میلیاردها دلار هزینه برای دولت ها به بار می آورد.

اما افزایش سریع آمار مرگ و میر بر اثر سوانح جاده ای شاید نشانگر آن باشد که دولت ها هنوز برای پیشگیری از مرگ در جاده ها، به اندازه کافی دست به جیب نشده اند.

در هندوستان که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد، دولت برای پیشگیری از بیماری ایدز بودجه ای اختصاص داده که ۱۳ برابر بیشتر از بودجه ایمن سازی راهها و پیشگیری از سوانح رانندگی است. این در حالی است که تعداد تلفات انسانی سوانح رانندگی در این شبه قاره، بسیار بیشتر از قربانیان ایدز است و تنها در سال ۲۰۰۶ بیش از ۱۰۵ هزار هندی جان خود را در سوانح رانندگی از دست دادند.

در سالهای اخیر، برخی از سازمان های بین المللی و نهادهای غیردولتی، تلاش کرده اند که برای متوقف کردن نرخ رشد مرگ و میر جاده ای، دولت ها را به واکنش وا دارند.

برنامه تبلیغاتی "دهه ایمنی راه ها" که توسط سازمان ملل متحد برگزار می شود، یکی از این اقدامات است.

مجموعه فعالیت های صورت گرفته در این کارزار، با هدف افزایش آگاهی مردمان ممالک مختلف و تبادل تجربیات در زمینه راههای کاهش تلفات سوانح رانندگی میان دولت های جهان است.

اتینی کروگ، مدیر پیشگیری از سوانح و خشونت سازمان بهداشت جهانی به بی بی سی گفت که اگرچه برگزاری برنامه "دهه ایمنی راهها" توسط سازمان ملل متحد، ممکن است دیرهنگام به نظر آید اما این فرصتی خواهد بود برای نجات جان انسانها.

آوی سیلورمن، مدیر یکی از انجمن های خیریه بریتانیا که در زمینه پیشگیری از تصادفات جاده ای فعالیت می کند، می گوید که برای جلوگیری از وقوع سوانح مرگبار جدید، باید به طور جدی و اساسی برنامه ها را بازنگری کرد، به ویژه در مناطقی نظیر آفریقا.

او می گوید که بسیاری تصور می کنند توسعه پروژه های راهسازی، می تواند راه حلی برای پیشگیری از سوانح رانندگی باشد اما راه بیشتر، تصادف بیشتر می آفریند.