یک سوم از مواد غذایی در جهان به هدر می رود

Image caption مهم ترین معضل در کشورهای در حال توسعه دورریختن مواد غذایی است

در تازه ترین تحقیق انجام شده توسط سازمان ملل متحد گفته شده همه ساله درحدود یک سوم از مواد غذایی تولید شده در جهان به هدر می رود.

براساس این تحقیق که به سفارش سازمان خواروبار جهانی وابسته به سازمان ملل انجام شده این میزان مواد غذایی، همه ساله بیش از یک میلیارد تن در سراسر جهان برآورد شده است.

در این تحقیق آمده است که این مشکل هم بر کشورهای صنعتی و هم کشورهای در حال توسعه تقریبا تاثیر یکسانی خواهد گذاشت.

در این گزارش آمده در حالی که این معضل درکشورهای در حال توسعه ناشی از زیرساخت های ضعیف و ناتوانی در تولید مواد غذایی است در کشورهای صنعتی این مسئله به روش های نامناسب بسته بندی مواد غذایی وهمچنین به دور ریختن مواد غذایی قابل استفاده از سوی مصرف کنندگان مرتبط است.

در این تحقیق به کشورهای در حال رشد توصیه شده است که روش های تولید و توزیع مواد غذایی را توسعه دهند.

قرار است نتایج این تحقیق در نمایشگاه تجاری بین المللی ارائه شود که به صنعت بسته بندی مواد غذایی اختصاص دارد و در اواخر ماه جاری میلادی در آلمان برگزار می شود.

از جمله یافته های مهم به دست آمده دراین تحقیق این است که مصرف کنندگان در کشورهای ثروتمند تقریبا بیش از ۲۲۲ میلیون تن مواد غذایی را دور می ریزند که این میزان برابر با تولید خالص مواد غذایی در کشورهای جنوب افریقاست.

این گزارش تحلیل متفاوتی از این معضل براساس انواع مواد غذایی ارائه می دهد.

در این گزارش همچنین بین از بین رفتن مواد غذایی و دور ریختن مواد غذایی تفاوت قائل شده است.

از بین رفتن مواد غذایی در طول فرایند تولید، به عمل آوردن و توزیع مواد غذایی صورت می گیرد، که این مسئله به شدت بر کشورهای در حال توسعه تاثیر می گذارد.

در این تحقیق، راه حل این مشکل به توسعه تکنولوژی و زیرساخت های تولید مواد غذایی ارتباط داده شده است.

حال آن که دورریختن مواد غذایی معضل بزرگ کشورهای صنعتی در جهان عنوان شده است. شاید به این دلیل که مصرف کنندگان و خرده فروشان مواد غذایی در این کشورها بخش زیادی از مواد غذایی قابل خوردن را دور می‌ریزند.

براساس این تحقیق میزان مواد غذایی که هرساله در کشورهای اروپایی و امریکای شمالی به دور ریخته می شود، به ازای هر نفر، یکصد کیلوگرم برآورد شده است.

حال آن که این رقم در کشورهای جنوب افریقا و اکثر کشورهای آسیایی بین ۶ تا ۱۱ کیلوگرم برای هر نفر ارزیابی شده است.

در این گزارش همچنین گفته شده که مصرف کنندگان توانایی این را دارند که بر استانداردهای کیفی مواد غذایی تاثیر داشته باشند، پس باید از این توانایی شان استفاده کنند.

اما در این گزارش از روش " یکی را بخرید و یکی را مجانی دریافت کنید" به عنوان شیوه ای برای ترغیب مصرف کنندگان به دور ریختن مواد غذایی یاد شده است.

مطالب مرتبط