نتایج این دوره قرعه کشی گرین کارت آمریکا باطل شد

ویزا حق نشر عکس a
Image caption برندگان دوره بعدی قرعه کشی گرین کارت در ماه ژوئیه اعلام می شوند

وزارت امورخارجه آمریکا با ابطال نتیجه آخرین دوره قرعه کشی اقامت در این کشور، از هزاران نفر از متقاضیان دریافت گرین کارت عذرخواهی کرده است.

وزارت امورخارجه آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد نتیجه قرعه کشی روز اول ماه مه به علت اختلال پیش آمده در سیستم کامپیوتری این وزارتخانه باطل شده است.

بر این اساس، متقاضیانی که پیش تر به آنها گفته شده بود در قرعه کشی گرین کارت برنده شده اند، مجددا در مراحل بعدی قرعه کشی شرکت داده خواهند شد.

به ۲۲ هزار نفر گفته شده بود که در قرعه کشی برنده شده اند.

وزارت امورخارجه آمریکا در بیانیه خود گفت: "صمیمانه از مشکلات و ناراحتی که ممکن است در اثر این مشکل به وجود آمده باشد، عذرخواهی می کنیم."

به گفته این وزارتخانه، اسامی شرکت داده شده در این دوره قرعه کشی گرین کارت، به دو روز نخست ثبت نام متقاضیان تعلق داشته، در حالی که اسامی همه متقاضیان باید در قرعه کشی شرکت داده می شده است.

آمریکا سالانه به هزاران نفر از متقاضیان اقامت در این کشور از طریق قرعه کشی گرین کارت، یا کارت اقامت اعطا می کند.

متقاضیان پس از پایان از مهلت ثبت نام در چند مرحله در قرعه کشی شرکت داده می شوند و از برندگان برای دریافت گرین کارت دعوت می شود.

برندگان دوره بعدی قرعه کشی امسال در نیمه ماه ژوئیه اعلام خواهند شد.

هدف از اعطای اجازه اقامت در آمریکا به وسیله قرعه کشی، افزایش مهاجرت شهروندان کشورهای در حال توسعه به آمریکا و تشویق اتباع کشورهایی است که معمولا رغبتی به زندگی در آمریکا نشان نمی دهند.