استراوس کان بعد از دادگاه به زندان برگردانده شد

به روز شده:  02:08 گرينويچ - سه شنبه 17 مه 2011 - 27 اردیبهشت 1390

رئیس صندوق بین المللی پول در زندان رایکرز آیلند

رئیس صندوق بین المللی پول، مردی که گمان می‌رفت شاید روزی رئیس جمهوری فرانسه بشود، شب را در یکی از مخوف‌ترین زندان‌های نیویورک سپری کرد.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

دومینیک استراوس کان، رئیس صندوق بین المللی پول، بعد از جلسه دادگاه در روز دوشنبه ۱۷ مه ۲۰۱۱ به اتهام سوء استفاده جنسی، به زندانی در نیویورک منتقل شده است.

قاضی دادگاه گفت بیم آن وجود دارد که آقای استراوس کان ۶۲ ساله قصد فرار داشته باشد و به همین دلیل باید به زندان رایکرز آیلند که زندانی با شرایط سخت است، منتقل شود.

آقای استراوس کان روز شنبه و در حالی که سوار هواپیما شده بود، به اتهام تلاش برای تجاوز به خدمتکار هتلی در منهتن نیویورک بازداشت شد.

آقای استراوس کان با هفت اتهام روبرو است و ممکن است حداکثر به ۲۵ سال زندان محکوم شود.

آقای استراوس کان که بسیاری او را یکی از بخت های پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ فرانسه می دانستند، این اتهامات را رد کرده است.

دومینیک استراوس کان

دومینیک استراوس کان در انتظار شروع جلسه دادگاه در مجتمع قضایی منهتن

وکیل آقای استراوس کان گفت متاسف است که قاضی دادگاه قرار وثیقه صادر نکرده است، اما در هر صورت موکلش تبرئه خواهد شد.

بنجامین برافمان، وکیل مدافع آقای استراوس کان، در دادگاه گفت: "نبرد تازه آغاز شده است".

قرار بود آقای استراوس کان در اجلاس وزاری اقتصاد اتحادیه اروپا در بروکسل برای بحث درباره کمک های مالی به کشورهای عضو شرکت کند.

آقای استراوس کان به عنوان رئیس صندوق بین‌المللی پول، نقش موثری در تضمین حمایت این صندوق از اقتصادهای مشکل‌دار منطقه یورو داشت و بازداشت او، نگرانی‌هایی را در بازارهای پولی و مالی جهانی درباره تاثیر احتمالی این بازداشت بر طرح‌های اتحادیه اروپا برای کمک به اقتصادهای پرتغال و یونان به دنبال داشته است.

بر اساس گزارش‌ها، بعد از بازداشت آقای استراوس کان، جان لیپسکی، معاون اول رئیس صندوق بین‌المللی پول، به طور موقت جانشین او شد.

دومینیک استراوس کان روز شنبه در فرودگاه جان اف کندی و زمانی بازداشت شد که هواپیمای حامل او آماده پرواز به سمت اروپا بود.

پلیس نیویورک روز یکشنبه، اتهام‌های آقای استراوس کان را سوءاستفاده جنسی، تلاش برای تجاوز و حبس غیرقانونی یک زن اعلام کرد.

به گفته پلیس، یک زن ۳۲ ساله که مستخدم هتل "سوفیتل" در منهتن است و مدعی است پس از ورود به اتاق یکی از ساکنان این هتل مورد حمله قرار گرفته است، آقای استراوس کان را رسما به عنوان فردی که او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده، شناسایی کرده است.

این زن گفته است که وقتی وارد اتاق هتل شد، آقای استراوس کان که لباسی به تن نداشت، به سمتش پرید و قبل از این که او را آزار دهد، تا راهروی هتل دنبالش کرد.

گفته شده است که دومینیک استراوس کان برای کارهای شخصی به نیویورک رفته بود و در زمان بازداشت، مصونیت دیپلماتیک نداشته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.