نمایندگان پارلمان کویت کتک کاری کردند

حق نشر عکس AFP
Image caption جلسه بحث و گفتگو بدون نتیجه متوقف شده است

نمایندگان شیعه و سنی در پارلمان کویت در جریان بحث و بررسی وضعیت شهروندان این کشور در بازداشتگاه نظامی آمریکا در خلیج گوانتانامو یکدیگر را با مشت و لگد زدند.

دردسر زمانی شروع شد که حسین القلاف، یکی از نمایندگان شیعه، زندانیان مذکور را پیکارجوی القاعده توصیف کرد.

در مقابل، جمعان الحریش، یکی از نمایندگان سنی در پارلمان کویت و از فراکسیون اخوان المسلمین، پاسخ داده است که مناظره در باره سرنوشت چهار زندانی کویتی است که در گوانتانامو به سر می برند و نه القاعده.

گزارش های ارسالی از محل پارلمان کویت حاکی است که در درگیری که بعد از این مشاجره لفظی رخ داده، دو نماینده شیعه و چهار نماینده سنی دست به کتک کاری زدند.

رئیس پارلمان کویت حادثه روز چهارشنبه (۱۸ مه)، را خجالت آور توصیف کرده است.

جلسه بحث و گفتگو بدون نتیجه متوقف شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، وکلای آمریکایی که موکلان آنها در گوانتانامو زندانی هستند، سرگرم تماشای این جلسه مناظره در پارلمان کویت بوده اند.

سال گذشته، سایت افشاگر ویکی لیکس، از جمله یادداشت هایی متعلق به سفارت آمریکا را منتشر کرد که در آن از وزیر کشور کویت نقل قول شده بود که به سفیر آمریکا در کویت در سال ۲۰۰۹ گفته است که او نمی خواهد زندانیان کویتی گوانتانامو به کویت بازگردانده شوند.

در واکنش به افشاگری ویکی لیکس، وزیر امور خارجه کویت ضمن رد صحت نقل قول ها گفت که کویت هرگز فرزندان خود را که بدون محاکمه در گوانتانامو زندانی هستند، فراموش نمی کند.

مطالب مرتبط