'دی‌ان‌ای استراوس‌کان با نمونه پیداشده تطبیق می‌کند'

دومینیک استراوس کان حق نشر عکس Getty
Image caption آقای استراوس کان اتهامات آزار و تجاوز جنسی را رد می‌کند

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، نمونه دی‌ان‌ای یافت‌شده در لباس مستخدم هتلی که دومینیک استراوس کان، رئیس سابق صندوق بین المللی پول را به آزار و تجاوز جنسی متهم کرده، با دی‌ان‌ای آقای استراوس کان مطابقت می‌کند.

قرار است آزمایش‌های بیشتری در اتاق هتل محل اقامت آقای استراوس کان انجام شود.

او اتهامات وارده را رد کرده و برای دفاع از خود در این پرونده هفته گذشته از سمت خود به عنوان رئیس صندوق بین‌المللی پول استعفا داده است.

بعد از صدور قرار وثیقه یک میلیون دلاری از سوی قاضی پرونده، آقای استراوس کان هم اکنون در آپارتمانی در نیویورک در بازداشت خانگی به سر می‌برد.

گزارش‌ها درباره نمونه دی‌ان‌ای، بعد از آزمایش لباس کار مستخدم ۳۲ ساله هتل سوفیتل نیویورک که مدعی است در تاریخ ۱۴ ماه مه از طرف آقای استراوس کان مورد آزار جنسی قرار گرفته، منتشر شد.

مقام‌های قضایی و پلیس تاکنون از تایید این گزارش‌ها که توسط آسوشیتدپرس، ای‌بی‌سی نیوز و شماری دیگر از رسانه‌ها منتشر شده، سرباز زده‌اند.

آزمایش‌های بیشتر

بر اساس گزارش‌ها، بازرسان پرونده در حال انجام آزمایش‌های بیشتر بر روی نمونه‌هایی هستند که از روی فرش و دیگر سطوح اتاق هتل برداشته شده است.

هفت مورد اتهامی در پرونده آقای استراوس کان وجود دارد که شامل دو فقره اقدام به جرم جنسی، یک مورد اقدام به تجاوز، یک مورد آزار جنسی و همین طور سه تخلف از جمله تلاش غیر قانونی برای حبس کردن می‌شود.

شاکی پرونده که یک زن مهاجر اهل کشور گینه در غرب آفریقاست، به مقام‌های قضایی گفته است که آقای استراوس کان در هنگام نظافت اتاق، مزاحم او شده است.

انتظار می‌رود وکلای آقای استراوس کان اساس دفاع خود را بر پایه رضایت‌آمیز بودن رابطه جنسی برقرارشده تنظیم کنند.

بنجامین برفمن، یکی از وکلای او می‌گوید: " به اعتقاد ما شواهد یافت‌شده، نشان‌دهنده برخورد از روی اجبار نیست."

دومینیک استراوس کان ۶۲ ساله رسما در تاریخ ۶ ژوئن (۱۶ خرداد) در برابر دادگاه به اتهامات خود پاسخ خواهد داد.

پیش از وقایع اخیر از او به عنوان قدرتمندترین نامزد چپ میانه در انتخابات آتی ریاست جمهوری فرانسه یاد می‌شد.

مطالب مرتبط