نامه حاوی احساسات ضد یهودی هیتلر به نمایش گذاشته شد

حق نشر عکس AP
Image caption این نامه که امضای هیتلر برآن است نشان دهنده احساسات ضد یهودی او در دوران جوانی است

نامه ای که نشان دهنده احساسات ضد یهودی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی است برای اولین بار در نیویورک در معرض دید عموم قرار گرفته است.

گفته می شود هیتلر این نامه را در دوران جوانی و سالها قبل از آن که به قدرت برسد، نوشته است.

این نامه چهار صفحه ای در سال ۱۹۱۹ میلادی نوشته شده و در آن هیتلر خواستار " محو کامل" یهودیان از جامعه شده است.

این نامه توسط مرکز سیمون وایزنتال در لس آنجلس به نمایش گذاشته شده است.

از این نامه که هیتلر به عنوان سربازی ۳۰ ساله آن را نوشته به عنوان سند تاریخی مهم آن دوره یاد شده است.

به گفته خبرنگاران این نامه از این جهت حائز اهمیت است که نشان می دهد چگونه عقاید و افکار رهبر آینده آلمان نازی در مراحل جوانی زندگی او شکل گرفته است.

این سند همچنین نشان می دهد که هیتلر دو دهه قبل از وقوع هولوکاست، بر این باور بود که یهودیان بایدبه طور کامل از جامعه محو شوند.

هیتلر دراین نامه نوشته است:" با این شروع می کنم که یهودیت یقینا یک گروه نژادی است نه یک گروه مذهبی."

حق نشر عکس Getty
Image caption هیتلر دراین نامه یهودیت را گروهی نژادی دانسته نه گروهی مذهبی

او در این نامه همچنین گفته :" نتیجه نهایی این است که یهودیان، نژادی غیر آلمانی هستند با احساسات و عقاید مربوط به خود که در میان ما زندگی می کند، اما درعین حال از حقوق یکسانی همانند ما در جامعه برخوردار هستند."

در بخش دیگری از این نامه هیتلر می نویسد:" دولت باید با معضلی به نام یهودیت از طریق نادیده گرفتن حقوق آنها مقابله کند، بهرحال هدف نهایی ما باید محو کامل تمامی یهودیان باشد."

خاخام ماروین هیر از مرکز سیمون وایزنتال گفته است که این مرکز ماه گذشته، این نامه را به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار از یک دلال خصوصی خرید.

آقای ماروین هیر این نامه را سندی جنجالی مربوط به جنگ جهانی اول دانسته به این دلیل که منعکس کننده عقاید هیتلر در مورد نابودی کامل یهودیان است.

آقای ماروین هیر همچنین به بی بی سی گفته است: "در سال ۱۹۱۹ زمانی که هیتلر فرد شناخته شده ای نبود این نامه را نوشت. او درآن زمان خواستار محو کامل یهودیان شده بود."

زمانی که این نامه توسط آدولف هیتلر نوشته شد، او در ارتش آلمان خدمت می کردو تمایل داشت با به نمایش گذاشتن رفتارهای ضد یهودی خود در ارتش، جنجال بیافریند.

به گفته خبرگزاری آسوشیتدپرس، در آن زمان یکی از افسران عالیرتبه از او خواست تا ایده هایش را به روی کاغذ بیاورد.

مطالب مرتبط