اسپانیا سه نفر متهم به عضویت در گروه هکرهای 'ناشناس' را دستگیر کرد

پلیس می‌گوید از کامپوتر یکی از بازداشت شدگان برای حملات اینترنتی استفاده شده است

در اسپانیا سه نفر که به عضویت در گروه هکرهای 'انانیمس' یا ناشناس متهم هستند، در شهرهای بارسلونا، والنسیا و آلمریا بازداشت شدند.

گفته می شود این سه نفر در فعالیت های این گروه در این کشور دست داشتند.

گروه هکرهای انانیمس، مسئولیت حمله‌های اینترنتی به سایت شرکت سونی، بانک‌های اسپانیایی و حملاتی در دفاع از سایت ویکی لیکس را بر عهده گرفته است.

پلیس اسپانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کامپیوترهایی که از خانه یکی از افراد بازداشت شده ضبط شده در حمله‌های اینترنتی استفاده شده است.

این دستگیری‌ها نتیجه تحقیقاتی بود که از اکتبر سال ۲۰۱۰ آغاز شد. پلیس سایبری اسپانیا برای شناسایی نشانی از این گروه و یافتن کسانی که فعالیت‌های اعضای این گروه را هماهنگ می‌کردند، میلیون‌ها خط چت یا گفتگوی اینترنتی را بررسی کرد.

برخی از حمله‌های اینترنتی این گروه توسط نرم افزاری به نام ال او آی سی انجام می‌شد که با آن سایت‌های مورد هدف با اطلاعات بمباران می‌شد. سایت‌ پرداخت اینترنتی پی پل، مسترکارد و فروشگاه اینترنتی آمازون با استفاده از این نرم افزار مورد حمله قرار گرفتند.

به نظر می‌رسد این نرم افزار نمی تواند به خوبی هویت کسانی را که از آن استفاده می‌کنند مخفی کند و گفته می شود که برخی از اقدامات پلیس علیه این گروه براساس اطلاعاتی بوده که از این نرم افزار به دست آمده است.

پیش از دستگیری‌ها در اسپانیا، برخی اعضای گروه انانیمس در بریتانیا، آمریکا و هلند بازداشت شدند.

انانیمس گروهی است که از یک سایت اشتراک عکس به نام فورچن 4Chan کار خود را آغاز کرد و اعضایش آن را گروهی از "شهروندان اینترنتی نگران" تعریف می‌کنند.

علاوه بر حمله به سایت شرکت‌هایی که از سایت ویکی لیکس حمایت نکردند، این گروه در حمایت از اعتراض‌های مردمی در کشورهای ایران، مصر و تونس به سایتهای دولتی در این کشورها هم حمله کرد.

مطالب مرتبط