نخست وزیر مصر خواهان تاخیر در برپایی انتخابات پارلمانی شد

نخست وزیر مصر
Image caption نخست وزیر مصر گفت که تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی فرصت بیشتری در اختیار احزاب جدید می دهد تا در جهت ارائه و پیشرفت برنامه های سیاسی خود فعالیت کنند

عصام شرف، نخست وزیر مصر گفته است که با تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور یعنی تا زمان تهیه قانون اساسی جدید موافق است. قرار است انتخابات پارلمانی در ماه سپتامبر یعنی دو ماه دیگر در این کشور برگزار شود.

آقای عصام این سخنان را در جریان مصاحبه ای که بر روی سایت masrawy.com قرار گرفته، بیان کرد.

نخست وزیر مصر همچنین گفت که تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی فرصت بیشتری در اختیار احزاب جدید می دهد تا در جهت ارائه و پیشرفت برنامه های سیاسی خود فعالیت کنند.

هر چند در ماه مارس سال جاری ۷۷ درصد مردم مصر تمایل خود را به برگزاری انتخابات در ماه سپتامبر اعلام کردند اما بیم آن می رود اسلام گراها از جمله اخوان المسلمین بزرگترین گروه سیاسی در این کشور، بیشترین منفعت را از برگزاری انتخابات زودهنگام ببرند.

سخنان آقای شرف در حالی بیان می شود که گروههای لیبرال و سکولار فعالیت هایی را برای به تاخیر انداختن انتخابات تا زمان تهیه قانون اساسی جدیدآغاز کرده اند.

این گروهها، تهیه قانون اساسی جدید را اولویت اصلی در کشور عنوان کرده اند.

براساس گزارش ها عمرو موسی، دبیر کل اتحادیه عرب هم خواستار به تاخیر انداختن انتخابات در مصر شده است.

آقای موسی گفته است: "قصد ندارم در روند برقرار دموکراسی در مصر تاخیر ایجاد کنم، من معتقدم که برگزاری انتخابات باید قبل از پایان امسال انجام شود، اما به نظر من برگزاری انتخابات در ماه سپتامبر بسیار زود است."

مطالب مرتبط