تصاویر ماهواره ای از مجمتع معمر قذافی در طرابلس

عکس های ماهواره ای از مرکز شهر طرابلس نشان دهنده وسعت خسارت وارد آمده به مجتمع باب العزیزیه متعلق به معمر قذافی و یک انبار وسایل نقلیه در نزدیکی آن بر اثر حملات هوایی کشورهای عضو ناتو، است. حملات از آوریل ۲۰۱۱ تاکنون انجام گرفته است.

این عکس ها در روز ۱۸ ژوئن توسط "دیجیتال گلوب" گرفته شده است. دو روز پیش از آنکه عکس بالا گرفته شود، یعنی هنگام طلوع آفتاب در روز ۱۶ ژ‌وئن، انفجار این منطقه را لرزاند.

ناتو سپس تایید کرد که "شدت بخشیدن به حملات هوایی سبب ویران شدن مراکز حساس فرماندهی و کنترل، تجهیزات نظامی و انبارهای مهمات شده است، به ویژه در داخل مجمتع ریاست جمهوری باب العزیزیه."

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption ساختمان های مجتمع نیز بر اثر حملات ناتو ویران شده است.

بالا

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption جت های ناتو، شامل هواپیماهای نیروی هوایی بریتانیا، به وسایل نقلیه و تجهیزات نظامی در نزدیکی مجتمع حمله کردند.

بالا

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption مقایسه تصاویر جدید با تصاویر دریافت شده از ماهواره در سال ۲۰۱۰ نشان می دهد که مرکز ارتباطات و برنامه ریزی دولتی لیبی به طور گسترده ای خسارت دیده است.

بالا

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption تلویزیون لیبی طرفداران قذافی را نشان داده که در نزدیکی محل اقامت او اردو زده اند. گزارش ها حاکی است که به نظر می رسد بسیاری از آنان اقوام اعضای گارد انقلابی باشند.

بالا

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption کتابخانه شخصی و دفتر سرهنگ قذافی خسارت عمده ای دیده اند. چادرهای سنتی در همان نزدیکی ظاهرا سالم مانده اند.

بالا