هکرهای سونی و نینتندو به فعالیت خود پایان دادند

لولز حق نشر عکس Lulz Security
Image caption گروه امنیتی لولز در ماه های اخیر به سونی، نینتندو، چند شبکه تلویزیونی و سایت سنای آمریکا حمله کرده است

اعضای گروهی از هکرهای اینترنتی که در دو ماه اخیر، چندین وبسایت معروف را مورد حمله قرار داده‌اند، اعلام کرده‌اند که این گروه را منحل می‌کنند.

این گروه که با عنوان " لولزسکیوریتی" (Lulz Security) شناخته می‌شود، در سایت توئیتر نوشته است که فعالیت‌هایش را متوقف می‌کند.

آنها همچنین در یکی از وبسایت‌هایی که در زمینه به اشتراک گذاشتن فعال است، طی اطلاعیه دیگری نوشته‌اند که "سفر تفریحی ۵۰ روزه‌مان به پایان رسیده است."

نام لولزسکیوریتی بعد از حمله‌هایش به وبسایت شرکت‌هایی مثل سونی و نینتندو بر سر زبان‌ها افتاد.

اعضای این گروه، در برخی موارد، وبسایت‌ها را از کار انداخته‌اند و در برخی دیگر، اطلاعات حساس و محرمانه‌ای را دزدیده و بعد در شبکه‌های اینترنتی منتشر کرده‌اند.

وبسایت‌های مجلس سنای آمریکا، سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) و شبکه‌های تلویزیونی فاکس و سی‌بی‌اس آمریکا هم مورد حمله‌های سایبری این گروه قرار گرفته‌اند.

گروه لولزسکیوریتی به مناسبت این خداحافظی، گزیده‌ای از مدارکی را منتشر کرده است که ظاهرا شامل اسناد محرمانه‌ای از اداره پلیس آریزونا و شرکت ارتباطاتی "ای‌تی اند ای" است. این شرکت از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه ارتباطات و مخابرات در آمریکا است.

به گفته خبرنگاران، اطلاعیه خداحافظی لولزسکیوریتی می‌تواند نشانه این باشد که اعضای آن به دلیل تحقیقات اخیر پلیس و نیز اقدامات هکرهای رقیب برای لو دادن آنها دستپاچه شده‌اند.

اخیرا یک مرد جوان بریتانیایی که ظن آن می‌رود ارتباطاتی با این گروه داشته باشد، بازداشت شده است.

"تاثیری بسیار کم"

هویت اعضای لولزسکیوریتی همچنان ناشناس مانده و تماس مستقیم با آنها برای تأیید اطلاعیه خداحافظی‌شان ممکن نبوده است.

در این اطلاعیه آمده است که "۶ خدمه ما برای شما سال ۲۰۱۱ خوبی آرزو می‌کند."

آنها اضافه کرده‌اند: "با آخرین خاطراتی که داشتیم، وقت آن رسیده است که بگوییم: سفر بی‌خطر"

آنها نوشته اند: "سفر تفریحی ۵۰ روزه ما به پایان رسیده است و الان باید الهام، ترس، انکار، شادی، تایید، تکذیب، استهزا، شرمندگی، اندیشه، حسادت، تنفر و حتی عشق را پشت سرمان بگذاریم و راهی جایی دور شویم. امیدواریم که تاثیری بسیار کوچک بر افراد گذاشته باشیم."

با این حال، آنها از طرفدارانشان خواسته‌اند تا به راهشان ادامه دهند و نوشته‌اند: "ما امیدواریم؛ آرزومندیم و حتی می‌خواهیم که این حرکت، به صورت انقلابی درآید که بتواند بدون ما به راهش ادامه دهد."

آنها نوشته‌اند: "لطفا متوقف نشوید. ما در کنار هم و متحد، می‌توانیم ستمگران مشترک را زمین بزنیم و از آزادی و قدرتی آکنده شویم که سزاوارمان است."

اعضای این گروه پیش از این در برنامه نیوزنایت بی‌بی‌سی گفته بودند که می‌خواهند "کله‌گنده"هایی را که قانون می‌نویسند، هدف قرار دهند و "آنها را چند درجه پایین بکشند."

یک هکر که با نام "گرداب" شناخته می‌شود و خود را "کاپیتان کشتی لولز" می‌خواند، در یک پرسش و پاسخ آنلاین گفته است که این گروه ابتدا "برای خنده" هک کردن وبسایت‌ها را شروع کرد، ولی به تدریج به گروهی از هکرهای اخلاقگرا "با انگیزه‌های سیاسی" تبدیل شد.

یکی از اعضای لولزسکیوریتی هم در گفت‌وگویی با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که آنها دست‌کم ۵ گیگابایت از "اطلاعات دولتی و بخش‌های قانونگذار" کشورهایی در سراسر دنیا را در اختیار دارند.

او گفت که آنها قصد دارند این اطلاعات را در سه هفته آینده منتشر کنند.

مطالب مرتبط