افزایش شدید خشکسالی در شرق آفریقا

حق نشر عکس AP
Image caption بیش از ده میلیون نفر تحت تاثیر خشکسالی در شرق آفریقا قرار گرفتند

همزمان با شدت گرفتن خشکسالی در شرق آفریقا، سازمان پزشکان بدون مرزگفته است هزاران نفر در اردوگاههایی در داخل سومالی اسکان داده شده اند.

براساس برآوردهای انجام شده، در حال حاضر ده میلیون نفر تحت تاثیر خشکسالی در این منطقه قرار گرفته اند و گزارش های دریافتی حاکی از آن است که مردم گرسنه در جستجوی غذا مجبورند که صدها کیلومتر را با پای پیاده طی کنند.

سازمان پزشکان بدون مرز یکی از معدود سازمان‌های امدادرسانی است که هنوز در مناطق تحت کنترل گروه پیکارجوی الشباب، به فعالیت مشغول است.

جو بیلیویو، مدیر اجرایی این سازمان در منطقه شاخ آفریقا از افزایش سریع اردوگاهها در دره جوبا خبر داده است.

آقای بیلیویو به بی بی سی گفته است:" ما شاهد افزایش تعداد خانواده های نیازمند به این اردوگاهها هستیم . تنها در چند روز تعداد این خانواده ها از سیصد نفر به هشتصد نفررسیده است."

به گفته مدیر اجرایی سازمان پزشکان بدون مرز، واقعیت این است که افزایش تعداد خانواده ها در اردوگاهها نشان دهنده این است که دولت سومالی نتوانسته با مشکل خشکسالی در این کشور مقابله کند.

ادامه خشکسالی برای دومین سال پیاپی در سراسر شاخ آفریقا، شرایط دشواری را برای ۱۲میلیون نفر ساکنان این منطقه به وجود آورده و آنها برای ادامه زندگی به کمک های غذایی نیاز دارند.

مطالب مرتبط