لحظه به لحظه: جلسه پارلمان بریتانیا درباره رسوایی شنود

به روز شده:  10:42 گرينويچ - سه شنبه 19 ژوئيه 2011 - 28 تیر 1390

توضیح: این گزارش لحظه به لحظه مربوط به روز سه شنبه ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۱ است. این صفحه دیگر به روز نمی شود.

گزارش همزمان بی بی سی فارسی
این بخش به طور خودکار به روز می شود

به روز رسانی

19:27 خانم بروکس نیز در پایان سخنان خود به مانند آقای مرداک از قربانبان شنود تلفنی عذر خواهی کرد.

19:20 خانم بروکس می گوید که کاملا "غیر عادلانه" است که فقط نشریه نیز آو د ورلد را به عنوان تنها نشریه ای که دارای روابط نزدیک با پلیس و سیاستمدران است، محسوب کرد.

19:18خانم بروکس می‌گوید که این مطلب که در برخی از رسانه‌ها نیز منتشر شده، مبنی بر اینکه وی پیشنهاد داده است آقای کلسون به استخدام در آید "درست نیست".

18:46 ربکا بروکس می گوید تلفن شخصی او هم توسط یکی از بازرسان خصوصی این نشریه به طور منظم شنود می شده است.

18:31 خانم بروکس می گوید این ادعا که شنود پیام های تلفنی توسط تعداد محدودی از افراد "سرکش" در نشریه نیوز آو د ورلد انجام شده است، در تحقیقاتی که در سال2006 انجام می شد منطبق با واقعیت بود.

18:27 حزب محافظه کار بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرده که این حزب در ازای "مشاوره غیر رسمی" نیل والیس به اندی کلسون مبلغی پرداخت نکرده است و شخص نخست وزیر هم تا هفته گذشته در این مورد اطلاعی نداشته است.

18:22 در تحولی جدید اعلام شده است که احتمالا نیل والیس، یکی از مظنونان اصلی در پرونده شنود تلفنی، پیش از انتخابات سراسری در بریتانیا به اندی کلسون، مدیر روابط عمومی دیوید کامرون "مشاوره غیر رسمی" داده است.

18:20 خانم بروکس تصمیم برای تعطیلی روزنامه نیوز آو د ورلد را یک تصمیم جمعی دانست که پس از مشورت با روپرت مرداک گرفته شد.

18:17 ربکا بروکس می گوید که شرکت نیوز اینترنشنال در تلاش است تا به اوضاع سر و سامان دهد و باید به زودی اصول اخلاقی جدیدی را برای کار خبرنگاران خود معرفی کند.

18:13 سردبیر سابق نشریه نیوز آو د ورلد می گوید که تا به حال برای دریافت اطلاعات به پلیس پول نداده و دستور چنین کاری را هم صادر نکرده و اصولا تجربه او نشان می دهد اطلاعاتی که از پلیس به دست می آید رایگان است.

18:08 خانم بروکس در پاسخ به این سئوال که آیا در ارتباط با ماجراهای شنود "پشیمان" است یا خیر، گفت که البته همینطور است و با اشاره به هک شدن پیام های تلفنی دختری که چند سال پیش به قتل رسید آن را "انزجار آور" خواند.

18:05 ربکا بروکس می گوید در زمانی که سردبیری نشریه نیوز آو د ورلد را برعهده داشته تنها در ارتباط با پرونده کودک آزاران از کارآگاه های خصوصی در حد قانونی کمک گرفته است.

17:54 با اتمام جلسه پرسش از روپرت مرداک به نظر می رسد تعداد حضار در جلسه پرسش از خانم بروکس به طور محسوسی کاهش یافته است.

17:53 ربکا بروکس می گوید به محض آنکه از گستردگی شنود پیام های تلفنی مطلع شده است ترتیبی داده که جلوی تکرار چنین مواردی در روزنامه نیوز آو د ورلد گرفته شود.

17:51 وکیل خانم بروکس در کنار او نشسته است تا احیانا پاسخ های او تداخلی در روند تحقیقات پلیس ایجاد نکند.

17:47 ربکا بروکس که پیش از این سردبیر روزنامه های سان و نیوز آو د ورلد بوده است، جلسه را با عذرخواهی در مورد شنود پیام های تلفنی آغاز کرد.

17:45 پیش از این گفته شده بود که احتمال دارد چون در حال حاضر پلیس مشغول تحقیاتی در مورد نقش خانم بروکس در ماجرای شنود تلفنی است، وکلای خانم بروکس به او در مورد پاسخ دادن به برخی از سئوالات هیات پارلمانی هشدار دهند.

17:44 ربکا بروکس، اکنون در جلسه پرسش هیات تحقیق پارلمانی حاضر شده است.

17:37 روپرت مرداک در نطق پایانی خود در برابر نمایندگان پارلمان بریتانیا گفت که برای مردم بریتانیا احترام ویژه ای قائل است.

17:33 پس از یک وقفه 5 دقیقه ای جلسه پرسش از ربکا بروکس، مدیر عامل سابق شرکت رسانه ای نیوزاینترنشنال و سردبیر سابق نشریه نیور آو د ورلد آغاز می شود.

17:30 جلسه پرسش از روپرت مرداک و پسرش در این لحظه پایان یافت.

17:29 روپرت مرداک می گوید که عذرخواهی به تنهایی کافی نیست.

17:27 روپرت مرداک در انتهای جلسه پرسش پارلمان با قرائت متنی از تمامی کسانی که قربانی شنود تلفنی بوده اند عذرخواهی کرد.

17:21 خانم منش از نمایندگان حاضر در هیات تحقیق گفت که به ادعای جود لا، بازیگر سینما، تلفن موبایل او در خاک آمریکا شنود شده است. صحبت هایی هم در مورد شنود تلفن خانواده قربانیان حملات یازدهم سپتامبر 2001 شنیده می شود که در هر دو مورد روپرت مرداک گفت که شواهدی در این مورد وجود ندارد.

17:19 پلیس فرد مهاجم را دستگیر کرده است. او با یک بشقاب کاغذی که در آن خمیر ریش تراشی ریخته بود به سوی روپرت مرداک حمله کرد.

17:13 لوییز منش، نماینده حزب محافظه کار از جرات آقای مرداک برای حضور در مقابل هیات تحقیق پارلمان بریتانیا تشکر کرد.

17:12 پس از یک وقفه 15 دقیقه ای بار دیگر جلسه پرسش از روپرت مرداک و پسرش ادامه یافته است.

17:11 کریس براینت، یکی از نمایندگان پارلمان بریتانیا که در جلسه حضور دارد می گوید ظاهرا فرد مهاجم با خمیر ریش تراشی به روپرت مرداک حمله کرده است.

17:07 نیک رابینسون می گوید چهره جیمز مرداک از اینکه پلیس در دفاع از پدرش عکس العمل سریعی نداشته است مبهوت به نظر می رسید.

17:04 نیک رابینسون، خبرنگار بی بی سی که در اتاق حاضر بود گفت که مرد معترض قصد تحقیر روپرت مرداک را داشت و او را فردی "طمعکار" خطاب کرد.

17:03 تصاویر تلویزیونی نشان دادند که پلیس حاضر در جلسه بسوی محلی که آقای مرداک نشسته بود دوید.

17:02 گزارشها حاکیست که شخصی قصد داشت بسوی آقای مرداک یک توپ رنگی پرتاب کند.

17:00 بدنبال یک حادثه در جلسه پارلمان بریتانیا در خصوص رسوایی شنودهای غیر قانونی، این جلسه دچار وقفه شده است.

16:39 جیمز مرداک می گوید ناراحتی نمایندگان پارلمان بریتانیا را به خاطر انکارهای اولیه مسئولان نشریه نیوز آو د ورلد در ارتباط با شنودهای تلفنی درک می کند.

16:30 جلسه ای که قرار بود یک ساعت به طول انجامد اکنون به انتهای ساعت دوم رسیده است.

16:25 جیمز مرداک امروز چند بار تاکید کرد که در رده های مدیریتی شرکت نیور اینترنشنال اطلاعی از شنود پیام های تلفنی توسط خبرنگاران نشریه نیوز آو د ورلد وجود نداشته است.

16:09 روپرت مرداک انکار نکرد که لس هینتون، یکی از دستیاران ارشد او که اخیرا در پی رسوایی شنود تلفنی از مقام خود استعفا کرد، حتی پس از کناره گیری چندین میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

16:05 جیمز مرداک از تصمیم برای تعطیلی نشریه نیوز آو د ورلد پس از 168 سال دفاع کرد و گفت که در تلاش اند تا راهی برای استخدام مجدد کارکنان این نشریه پیدا کنند.

15:55 ابتدا قرار بود جلسه پرسش و پاسخ با روپرت و جیمز مرداک یک ساعت به طول انجامد و پس از آنها ربکا بروکس، سردبیر سابق نشریه نیوز آو د ورلد در برابر هیات تحقیق حاضر شود. اما اکنون به نظر می رسد این جلسه هم بیش از انتظار طولانی شود.

15:49 روپرت مرداک می گوید روزانه بین 10 تا 12 ساعت کار می کند و نمی تواند تنوع این کارها را توضیح دهد. به گفته او شرکت نیوزاینترنشنال تنها بخش کوچکی از مجموعه تحت نظارت اوست.

15:39 جیمز مرداک می گوید مبالغ بالایی که به عنوان غرامت به قربانیان شنود تلفنی خارج از دستور دادگاه پرداخت شده، با هدف مسکوت نگاه داشتن موارد شنود انجام نگرفته است.

15:35 در پاسخ به این سئوال که آیا روزنامه های آقای مرداک اکنون از قواعد جدیدی پیروی خواهند کرد یا خیر، روپرت مرداک گفت که بریتانیا از تنوع رسانه ای خوبی برخوردار است و فضای رقابتی باید حفظ شود.

15:29 جیمز مرداک می گوید که یک کمیته مستقل باید درمورد اصول و قواعد اخلاق خبرنگاری تحقیق کند.

15:24 در حالیکه جیمز مرداک مشغول توضیح در مورد پرداخت غرامت به قربانیان خارج از دستور دادگاه است، روپرت مرداک با دست بازوی او را می گیرد.

15:20 جیمز مرداک گفت که شرکت نیوز اینترنشنال بدون کسب اجازه از شرکت مادر (نیوز کورپوریشن) می توانست به قربانیان شنود تلفنی و خارج از روال قضایی دادگاه غرامت بپردازد.

15:19 جیمز مرداک به هیات تحقیق گفت که تمامی مراودات مالی شرکت تحت نظارت او شفاف است.

15:17 روپرت مرداک می گوید او مسئول رسوایی شنود پیام های تلفنی نیست، بلکه برخی از کسانی که او به آنها اعتماد داشته است مقصرند.

15:14 روپرت مرداک می گوید که پلیس فدرال آمریکا شواهدی مبنی بر تخلف در عملکرد شرکت نیوز کورپوریشن در آمریکا پیدا نکرده است.

15:11 جیمز مرداک به هیات پارلمانی گفت که عملکرد چند نفر از گزارشگران سابق روزنامه نیوز آو د ورلد نام این روزنامه را لکه دار کرده بود. او به دفعات به خاطر مساله شنودهای تلفنی عذرخواهی کرد.

15:09 آقای مرداک در پاسخ به این سئوال که چرا برای دیدار با نخست وزیر بریتانیا پس از انتخابات عمومی سال گذشته بریتانیا از در پشتی دفتر نخست وزیر وارد شده است، گفت که چون از او اینطور خواسته شده بود.

15:05 روپرت مرداک گفت که نشریه نیوز آو در ورلد را به این دلیل تعطیل کرد که اعتماد خوانندگان را از دست داده بود.

15:00 جیمز مرداک برای چندمین بار از اعضای کمیته خواست که اگر در مورد جزئیات تصمیمات شرکت نیوز اینترنشنال سئوالی دارند، بهتر است که از او بپرسند. هر بار پاسخ این بود که نوبت او هم خواهد رسید.

14:56 آقای مرداک گفت که از محکوم شدن یکی از گزارشگران نیوز آو د ورلد به اتهام دریافت حق السکوت بی خبر بوده است.

14:54 روپرت مرداک در مقابل سئوال های پی در پی یکی از اعضای کمیته سکوت های طولانی می کند و تکرار می کند که پسرش باید به این سئوال ها پاسخ دهد.

14:51 روپرت مرداک گفت که شرکت نیوز اینترنشنال در بریتانیا تنها حدود 15 درصد سازمانی را تشکیل می دهد که او تحت مدیریت دارد و نمی توانسته از جزئیات اقدامات آن مطلع باشد.

14:50 پرسش از روپرت مرداک آغاز شد.

14:45 جان ویتینگدیل، رئیس کمیته پارلمانی به جیمز مرداک گفت که در سال 2009 هنگامی که این کمیته از مسئولان شرکت نیوز اینترنشنال سئوال می کرد، آنها گفتند که تحقیقات کاملی انجام شده و مدارک تازه ای پیدا نکرده اند، آیا آنها دروغ می گفتند؟

41: 14 لاین واتسون، گزارشگر سیاسی بی بی سی: جیمز مرداک حرف های خود را با عذرخواهی آغاز کرد.

14:40 روپرت مرداک و پسرش جیمز مرداک در مقابل کمیته پارلمانی فرهنگ و رسانه ها حاضر شدند و جلسه پرسش و پاسخ با آنها آغاز شد.

14:15 آقای ییتس بار دیگر تاکید کرد که نیل والیس "بیگناه" است.

14:12 نخست وزیر بریتانیا در یک کنفرانس مطبوعاتی در نیجریه در ارتباط با استعفای جان ییتس و پل استیونسون از پلیس لندن گفت که تصمیم آنها "شرافتمندانه" بوده و از خدمات آنها تشکر کرده است.

14:10 جان ییتس که بررسی پرونده شنود تلفنی در سال 2009 را برعهده داشت می گوید با نیل والیس دوست بوده است اما به خانه او رفت و آمد زیادی نداشته و تنها یک بار برای رفتن به مسابقه فوتبال او را در خانه اش ملاقات کرده است.

14:06 جان ییتس می گوید در ارتباط با استخدام دختر نیل والیس در پلیس لندن هم "تنها نقش صندوق پست" را ایفا کرده است.

14:03 ایان واتسون، خبرنگار سیاسی بی بی سی می گوید در حال حاضر انگشت های اتهام در مورد استخدام نیل والیس به سوی جان ییتس نشانه رفته است.

14:00 جان ییتس، یکی از افسران ارشد سابق در پلیس لندن اکنون در برابر این هیات تحقیق پارلمانی حاضر شده است.

13:57 رییس پلیس سابق لندن پس از پایان جلسه امروز در بیانیه ای اعلام کرد که پس از 36 سال فعالیت در نیروی پلیس، امروز قطعا آخرین مورد حضور او در مقام پلیس در یک جمع عمومی است.

13:55 آقای فدوریکو می گوید در میان سه نفری که برای استخدام به عنوان مشاور رسانه ای برای پلیس از آنها استعلام شده بود، آقای والیس کمترین دستمزد را درخواست کرده بود.

13:52 دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که اکنون از نیجریه دیدار می کند، مرگ شان هور، شخصی که ماجرای شنودهای تلفنی در نشریه نیوز آو د ورلد را افشا کرد یک "تراژدی" نامید.

13:50 یکی از اعضای هیات تحقیق پارلمانی از آقای فدوریکو پرسید که چرا باید پلیس لندن 50 مشاور رسانه ای استخدام کند: "مگر فعالیت اصلی پلیس دستگیری مجرمان نیست؟"

13:49 رییس بخش ارتباطات پلیس لندن می گوید جان ییتس، که بررسی پرونده شنود تلفنی را در سال 2009 بر عهده داشت به او اطمینان داده بود که در پرونده کاری آقای والیس هیچ نکته ای که بتواند برای پلیس مشکل آفرین باشد وجود ندارد.

13:46 آقای فدوریکو می گوید که در زمان استخدام نیک والیس در این مورد که او چه اطلاعی در مورد شنود تلفنی در نشریه نیوز آو د ورلد داشته، هیچ سئوالی نپرسیده بود.

13:45 نیل والیس در سپتامبر 2009، یعنی هشت ماه پس از تکمیل تحقیقات پلیس در مورد شنود تلفنی در پلیس لندن استخدام شد.

13:40 دیک فدوریکو به اعضای این هیات تحقیق پارلمانی گفت که به یاد ندارد چه کسی آقای والیس را به او معرفی کرده، اما او به دنبال کسی با تجربه خوب در امور مشاوره رسانه ای می گشته است.

13:37 آقای فدوریکو هم تاکید کرد که به دلیل بیماری یکی از معاونان خود نیاز داشته که شخص جدیدی را برای دریافت مشاوره رسانه ای استخدام کند. به همین دلیل از آقای والیس برای همکاری دعوت کرده است.

13:35 رییس بخش ارتباطات پلیس لندن به هیات تحقیق پارلمانی گفت که مایل است با صراحت به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد اما به دلیل احضار او به کمیسیون مستقل بررسی شکایات در پلیس امکان مشورت دقیق در مورد پرونده شنود را نداشته است.

13:32 از آقای فدوریکو که فعالیت های رسانه ای نیروی پلیس لندن را کنترل می کند، در مورد دلایل استخدام نیل والیس سئوال شده است.

13:30 با پایان یافتن جلسه پرسش از رییس پلیس سابق لندن، اکنون دیک فدوریکو، رییس بخش ارتباطات پلیس لندن در مقابل همان هیات حاضر شده است.

13:20 آقای استیونسون گفت که 10 نفر از کارکنان پلیس لندن پبش از این برای نشریه نیوز آو د ورلد کار کرده بودند.

13:15 پانزده خبرنگار اجازه یافته اند به ساختمانی وارد شوند که قرار است روپرت مرداک به زودی در آن در مقابل یک هیات پارلمانی دیگر حاضر شود. 30 نفر از مردم عادی هم اجازه یافته اند وارد این ساختمان شوند.

13:12 همچنین امروز سه شنبه در ساعت 14:30 روپرت مرداک و پسرش جیمز مرداک در برابر یک هیات پارلمانی دیگر حضور خواهند یافت.

13:10 قرار است جلسه پرسش و پاسخ با رییس پلیس سابق لندن در ساعت 13:15 به وقت گرینویچ پایان یابد. اما به نظر می رسد جلسه به وقت اضافه بکشد.

13:08 رییس پلیس سابق لندن چندین بار در مقابل یکی از هیات های تحقیق پارلمان بریتانیا تاکید کرد که دلیلی برای شک کردن به فعالیت های نیل والیس وجود نداشته است.

13:05 استیو مک کیب، نمایند حزب کارگر در هیات تحقیق پارلمانی از رییس پلیس سابق لندن پرسید که دقیقا آقای والیس چه خدماتی در دفتر کار او ارائه می داده است؟ آقای استیونسون در پاسخ گفت که نیل والیس مستقیما در دفتر او کار نمی کرده بلکه گهگاه به او در مورد سخنرانی هایش مشاوره می داده است.

13:02 در پاسخ به این سئوال که آیا ارتباطات نزدیک برخی از اعضای بلند پایه پلیس لندن با خبرنگاران روزنامه نیوز آو د ورلد در کار تحقیقات پلیس مانعی ایجاد کرده بود یا خیر، رییس پلیس سابق لندن گفت دلیلی در تایید این موضوع وجود نداشته است.

13:00 رییس پلیس سابق لندن گفت که تنها در سال 2011 در مورد ارتباط نیل والیس با ماجرای هک کردن پیام های تلفنی مطلع شده است.

12:57 آقای استیونسون می گوید به اعتقاد او پلیس لندن در ارتباط با شنود پیام های تلفنی درگیر یک ماجرای "توطئه آمیز" نشده است.

12:52 در پاسخ به سئوالی در این مورد که آیا نیل والیس (از مدیران سابق نیوز آو د ورلد) با دستمزد روزانه 1000 پوند برای پلیس لندن استخدام شده بود یا خیر، آقای استیونسون گفت که به او اطلاع داده بودند که او یکی از ارزان ترین خدمات را در ارتباط با مشاوره های رسانه ای ارائه می دهد.

12:50 رییس پلیس سابق لندن گفت که بر مسئولان روزنامه گاردین برای توقف چاپ مطالب افشاگرایانه در مورد شنود تلفن ها فشاری وارد نکرده بود.

12:46 یکی از اعضای هیات تحقیق پارلمان بریتانیا از آقای استیونسون پرسید که چرا با وجودیکه پلیس لندن 45 مشاور رسانه ای در استخدام دارد، باید یکی از مدیران سابق نشریه نیوز آو د ورلد را هم در پلیس به کار می گرفتند؟ او در پاسخ گفت که از بستن چنین قرارداد "شرم آوری" متاسف است اما نیروی پلیس لندن احتیاج به حمایت بیشتر رسانه ای داشت.

12:43 ایان واتسون، گزارشگر سیاسی بی بی سی می گوید به نظر می رسد رییس پلیس لندن سعی دارد اینطور استدلال کند که در شرایطی که کشور با تهدیدات تروریستی دست به گریبان بوده، ماجرای شنود تلفنی چندان اهمیتی نداشته است.

12:40 جیمز کلپیسون، از حزب محافظه کار از رییس پلیس سابق لندن پرسید که چرا در طول 5 سال گذشته 18 بار با مسئولان نشریه نیوز آو د ورلد شام و نهار خورده است. در پاسخ آقای استیونسون گفت که به عنوان رییس پلیس لازم بوده با مطبوعات و رسانه ها در تماس باشد که البته شکل این ارتباطات "باید تغییر کند".

12:32 آقای استیونسون گفت که ماجراهای حاشیه ای در ارتباط با رسوایی شنود پیام های تلفنی و ارتباط این موضوع با استخدام یکی از خبرنگاران سابق نشریه نیوز آو د ورلد در پلیس بریتانیا باعث شد که استعفا بدهد.

12:29 سر پل استیونسون به نمایندگان پارلمان گفت که یک یا دو روز پیش از دستگیری ربکا بروکس، سردبیر سابق نشریه نیوز آو د ورلد از این ماجرا آگاه بوده است.

12:26 یکی از سئوالاتی که از رییس پلیس سابق لندن پرسیده شد دلیل استعفای او بود و اینکه چرا در بیانیه استعفای خود از نخست وزیر انتقاد کرد.

12:23 رییس پلیس سابق لندن به نمایندگان پارلمان بریتانیا گفت که هیچگاه در مورد ماجرای شنود پیام های تلفنی از زیر دستان خود سئوالی نپرسیده بود زیرا گمان می کرد که تحقیقات اولیه پلیس در این مورد به خوبی انجام می شده است.

12:21 در هفته های اخیر اتهاماتی متوجه برخی نفرات در پلیس بریتانیا شد مبنی بر اینکه با خبرنگاران روزنامه نیوز آو د ورلد ارتباط داشته اند و حتی در مواردی از آنها پول دریافت کرده اند.

12:20 سر پل استیونسون که به دلیل استخدام یکی از خبرنگاران سابق نشریه نیوز آو د ورلد به عنوان مسئول روابط عمومی پلیس استعفا داده بود می گوید در زمان استخدام او دلیلی برای مرتبط دانستن این فرد با شنودها وجود نداشته است.

12:17 رییس پلیس سابق لندن یه هیات تحقیق پارلمانی گفت که خانواده و بسیاری از همکارانش از او خواسته بودند که استعفا ندهد.

12:15 سر پل استیونسون، رییس پلیس سابق لندن که اخیرا در ارتباط با شنودهای تلفنی از مقام خود استعفا کرده در مقابل هیات تحقیق پارلمانی حاضر شده است.

11:50 نیک کلگ، معاون نخست وزیر بریتانیا می گوید امیدوار است که جلسه امروز هیات تحقیق پارلمانی در ارتباط با رسوایی شنود پیام های تلفنی، "فرهنگ پاسخگو بودن" را در مطبوعات و پلیس این کشور فراگیر کند.

11:49 کالبد شکافی از جسد شان هور، افشاکننده ماجرای شنود تلفنی توسط نشریه نیوز آو د ورلد توسط پلیس بریتانیا آغاز شده است.

11:47 جسد شان هور که نخستین بار گستردگی شنود پیام های تلفنی در این نشریه را افشا کرد، دوشنبه شب در خانه اش در شمال غرب لندن پیدا شد. مقامات ایرانی با "مشکوک" دانستن این مرگ، از مقامات بریتانیایی خواسته اند در این مورد تحقیق کنند.

11:46 در پی کشف جسد شان هور، یکی از خبرنگاران سابق روزنامه "نیوز آو د ورلد" مقامات ایران خواستار تحقیق در این مورد شده اند.

11:45 قرار است امروز روپرت مرداک، غول رسانه ای جهان پس از 40 سال حضور رسانه ای در بریتانیا، برای نخستین بار در برابر یک هیات پارلمانی این کشور حاضر شود تا به سئوالاتی در رابطه با عملکرد خبرنگاران و افراد زیر دست خود در ماجرای شنود پیام های تلفنی به نمایندگان پاسخ دهد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.