اولین مصاحبه زنی که استراوس‌کان را متهم به تجاوز جنسی کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption مستخدمه هتلی که دومینیک استراوس‌کان را متهم به تجاوز جنسی کرده، برای اولین بار با یکی از رسانه ها مصاحبه کرده است

مستخدمه هتلی که دومینیک استراوس‌کان، رئیس سابق صندوق بین المللی پول، را متهم به تجاوز جنسی کرده است، برای اولین بار با یک رسانه عمومی مصاحبه کرده است.

نفیساتو دیالو، به مجله آمریکائی نیوزویک گفت که هر آنچه در مورد واقعه روز ۱۴ ماه مه گفته است، صحت کامل دارد.

تاکید خانم دیالو بر ادعای او علیه دومینیک استراوس‌کان در حالی منتشر شده است که مقام های قضایی سرگرم بررسی احتمال پس گرفتن اتهام این تجاوز جنسی علیه آقای استراوس‌کان هستند، زیرا در مورد درست بودن این اتهام شک و تردیدهایی وجود دارد.

دومینیک استراوس‌کان، ۶۲ ساله، که بدنبال مطرح شدن این ادعا از سمت خود به عنوان رئیس صندوق بین المللی پول استعفا داد، اکیدا اتهام وارد شده را رد می کند.

او گفته است که آنچه بین او و خانم دیالو گذشته، با توافق هر دو طرف بوده است. وکلای مدافع آقای استراوس‌کان مصاحبه نفیساتو دیالو را "ناپسند" توصیف کرده‌اند.

تبلیغات رسانه ای

خانم دیالو به مجله نیوزویک گفت: "می‌خواهم او به زندان برود. می خواهم بفهمد که جاهائی هست که نمی توانی از قدرتت استفاده کنی، نمی توانی از پولت استفاده کنی."

این زن ۳۲ ساله که از گینه به آمریکا مهاجرت کرده است، به مجله نیوزویک گفت که وقتی موفق شد از اتاقی که به ادعای او واقعه در آن روی داد، فرار کند، نگران از دست دادن کارش بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نمایندگان حقوقی آقای استراوس‌کان خانم دیالو را متهم می کنند که دست به "تبلیغات رسانه‌ای" زده است تا دادستان پرونده را ترغیب به پیگیری اتهامات وارد شده علیه استراوس‌کان کند.

رئیس سابق صندوق بین المللی پول با هفت فقره اتهام روبروست که چهار مورد از آن اتهامات سنگین و سه مورد دیگر شامل تخلفات سبک‌تر می شود از جمله اقدام به حبس. از میان اتهامات سنگین او یک مورد مربوط به تجاوز جنسی و یک مورد هم مربوط به سوء استفاده جنسی است.

اما بعضی از رسانه های آمریکا در گزارش هایشان صحبت از این می کنند که پرونده آقای استراوس‌کان به زودی بسته خواهد شد. دادستان های دادگاه می گویند که مستخدمه هتل شهادت دروغ به هیات منصفه داده است. آنها به تناقض هایی اشاره می کنند که در شرح وقایع مشاهده کرده اند.

در عین حال، مقام های فرانسه سرگرم بررسی ادعای تجاوز جنسی دیگری علیه دومینیک استراوس‌کان هستند که از طرف 'تریستان بنون'، نویسنده فرانسوی مطرح شده است. او آقای استراوس‌کان را متهم می کند که ده سال پیش به او تجاوز کرده است.

آقای استراوس کان این ادعا را رد کرده و خانم بنون را به دلیل طرح ادعاهای دروغین تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

خانم دیالو در عین حال با شبکه خبری 'ای بی سی' (ABC) هم یک مصاحبه انجام داده که قسمت‌هائی از آن امروز دوشنبه (۲۵ ژوییه/۳ مرداد) پخش خواهد شد.

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست