حمله کانگوروی غول‌آسا به زنی۹۴ ساله

کانگوروی قرمز حق نشر عکس na
Image caption کانگوروی قرمز، بزرگترین کیسه‌دار جهان است

یک کانگوروی قرمز "غول پیکر" در حمله به یک زن ۹۴ ساله در ایالت کوینزلند استرالیا، چند مشت و لگد به او زد و روانه بیمارستانش کرد.

فیلیس جانسون، مشغول پهن کردن رخت های شسته اش بود که این کانگورو به جانش پرید و با چند مشت او را به زمین انداخت و چند لگد هم حواله اش کرد. خانم جانسون می‌گوید: "یک پایش را روی من گذاشت و شروع کرد به لگد زدن به من."

خانم جانسون ابتدا قصد فراری دادن کانگورو را داشت اما سرآخر به این نتیجه رسید که باید سینه خیز جانش را از مهلکه به در ببرد.

او سینه خیز خودش را به خانه رساند. پسرش به اورژانس تلفن کرد. از آن طرف هم نگهبانان حیاط وحش آمدند و کانگورو را با خودشان بردند.

کانگوروهای قرمز، بزرگترین کیسه داران جهان هستند. وزنشان تا نود کیلو و قدشان هم تا دو متر می رسد. اگر بپرند گاهی تا ۹ متر هم می‌توانند بالا روند. چیزی به اندازه یک خانه دو طبقه.

فیلیس جانسون از روی تخت بیمارستان با یک روزنامه محلی گفتگو کرده و گفته که کانگورو از پشت لباسهای شسته شده یک دفعه سر و کله‌اش پیدا شد.

"یک جارو دم دستم بود که آن را به طرف کانگورو نشانه گرفتم و تکانش دادم. اما باز هم به حمله به من ادامه می داد. حتی سگمان هم به کمکم نیامد. خیلی وحشتناک بود."

پیش از این که نگهبانان حیاط وحش، خودشان را به محیط برسانند، کانگوروی عصبانی به دو پلیسی که می خواستند او را با اسپری فلفل از محل دور کنند، حمله کرده بود.

این کانگوروی قرمز پیش از اینکه تصمیمی برایش گرفته شود، مورد معاینه دامپزشکان قرار گرفته است.

فیلیس جانسون پیش از این رابطه خوبی با کانگورها داشته است: "من همیشه به آنها نان می دادم." او می گوید کانگوروهایی که او دیده بود، آرامتر از این یکی بوده‌اند.

"این یکی از همه آنها که دیده بودم بزرگتر بود. انگار که من را هدف گرفته بود."