قاتل کودک در آلمان غرامت گرفت

کودک مقتول آلمانی حق نشر عکس s
Image caption یاکوب فون متسلر ۱۱ ساله در سال ۲۰۰۲ به قتل رسید

دادگاهی در آلمان به قاتل یک کودک، بیش از ۳۰۰۰ یورو غرامت پرداخت کرده است.

در جریان تحقیق در یک پرونده کودک‌ربایی، پلیس آلمان مگنوس گفگن را تهدید کرده بود که در صورت فاش نکردن محل پنهان کردن کودک، با "دردی غیرقابل تصور" روبه‌رو می‌شود.

اکنون دادگاه ایالت هسن در آلمان حکم داده است که "شأن انسانی" آقای گفگن طی بازجویی پلیس در جریان تحقیق درباره ناپدید شدن یک پسر ۱۱ ساله خدشه‌دار شده است.

در زمان دستگیری آقای گفگن در سال ۲۰۰۲ پلیس بر این باور بود که کودک ناپدیدشده هنوز زنده است، چون پدر کودک یک میلیون دلار به رباینده باج داده بود.

اما فرد متهم به ربودن کودک حاضر نبود محل پنهان کردن او را فاش کند. در طی بازجویی، دو مامور پلیس برای کشیدن حرف از زیر زبان او، فرد تحت بازداشت را به تحمل "درد غیرقابل تصور" تهدید کردند.

مدتی بعد این فرد به قتل کودک، از طریق خفگی به دلیل بستن دهان او محکوم شد. اما قاتل با طرح شکایتی مدعی شد که در هنگام بازجویی با رفتاری غیرانسانی از جانب پلیس روبه‌رو شده است.

یک سخنگوی اتحادیه پلیس گفت که پذیرش این حکم از نظر احساسی بسیار مشکل است.

او گفت که از بدرفتاری با متهمان دفاع نمی‌کند، اما "اعضای خانواده مقتول و همه شهروندان حق دارند که انتظار داشته باشند پلیس تمام تلاش خود را برای بازجویی از یک متهم به قتل انجام دهد تا دست کم قربانی در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا شود."