درگیری بین پلیس و معترضان خشمگین در شمال لندن

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

دربریتانیا پلیس با معترضانی که در واکنش به کشته شدن یک مرد جوان در چند روز گذشته به مرکز پلیس حمله کرده بودند، درگیر شده است.

این درگیری در شمال لندن و زمانی اتفاق افتاد که گروهی در اعتراض به کشته شدن یک جوان توسط یک افسر مسلح پلیس در بیرون مرکز پلیس در تاتنهام تجمع کردند.

معترضان به سوی مرکز پلیس بمب های آتش‌زا پرتاب کردند و پس از آن دو خودروی پلیس و یک اتوبوس را به آتش کشیدند.

در جریان اعتراضات شب گذشته معترضان همچنین با سنگ و بطری به نیروهای پلیس حمله کردند.

براساس گزارش های دریافتی در جریان این درگیری ها که برای چندین ساعت ادامه داشت اموال بعضی از فروشگاهها به غارت رفت و به تعدادی از فروشگاهها هم آسیب رسید.

به گفته پلیس این درگیری ها تا ساعات اولیه صبح امروز (یکشنبه ۷ اوت) ادامه یافت و ساکنان این منطقه از غارت تعداد زیادی از فروشگاهها در این منطقه خبر داده اند.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا دراین باره گفت: "من خشونت های شب گذشته در تاتنهام را قویا محکوم می کنم."

حق نشر عکس Getty Images
Image caption خشونت های شب گذشته در اعتراض به کشته شدن یک مرد جوان توسط پلیس صورت گرفت

خانم می همچنین گفته است که چنین قانون شکنی هایی که امنیت عمومی و اموال مردم را به مخاطره می اندازد، غیرقابل تحمل است.

در همین رابطه یکی از سخنگویان نخست وزیری بریتانیا گفته است : "خشونت های شب گذشته در منطقه تاتنهام، مطلقا غیرقابل قبول است و هیچ توجیهی برای اعمال خشونت علیه پلیس ، مردم و تخریب اموال عمومی وجود ندارد."

براساس گزارش های دریافتی در جریان این درگیری های ۲۶ مامور پلیس و عده ای از معترضان مجروح شدند که اکنون برای مداوا به بیمارستان منتقل شده اند.

استفان واتسون از مقامات پلیس شهر لندن به بی بی سی گفت که شمار قابل توجهی نیرو برای آرام کردن اوضاع به این منطقه اعزام شده است.

اندی مور خبرنگار بی بی سی می گوید که تحقیق در مورد دلایل کشته شدن این جوان ممکن است برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند. هنوز جزییاتی در مورد دلایل این حادثه منتشر نشده است.

خبرنگار بی بی سی همچنین افزود آخرین بار درسال ۱۹۸۵ بود که درگیری هایی از این نوع بین پلیس و مردم محلی رخ داد.

مطالب مرتبط