علی عبدالله صالح بیمارستان نظامی در عربستان سعودی را ترک کرد

حق نشر عکس reuters
Image caption درپی پرتاب راکت به محل اقامت علی عبدالله صالح، او دچار سوختگی ۴۰ درصد شد.

مقامات عربستان سعودی اعلام کردند علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری یمن، پس از دو ماه از بیمارستانی نظامی در این کشور مرخص شده است.

آقای صالح دو ماه پیش و درپی پرتاب راکت از سوی مخالفان به محل اقامتش در صنعا، پایتخت، به شدت مجروح و برای مداوا به بیمارستانی نظامی در عربستان سعودی منتقل شد.

گفته شده در نتیجه حمله به کاخ علی عبدالله صالح، او دچار سوختگی ۴۰ درصد شد.

براساس گزارش‌های دریافتی آقای صالح هم اکنون در شرایط خوبی قرار دارد و انتظار می‌رود برای ادامه درمان همچنان در عربستان بماند.

وزیر اطلاعات یمن درباره زمان بازگشت آقای صالح به کشور گفت: "هر زمان پزشکان به او اجازه دهند، او به کشور بازخواهد گشت."

برخی از تحلیل‌گران گفته‌اند انتظار نمی‌رود علی عبدالله صالح که برای ۳۳ سال زمام اموررا در یمن دردست داشت بار دیگر بتواند بر این کشور حکومت کند.

تا پیش از مجروح شدن آقای صالح، بیش از ۳۵۰ نفردر نا آرامی های این کشور و در جریان درگیری بین نیروهای دولتی و معترضان در این کشور کشته شدند.

حق نشر عکس AP
Image caption تاکنون بیش از ۳۵۰ نفر در نا آرامی های یمن کشته شدند

مقامات دولتی القاعده را مسئول بروز خشونت ها در یمن می‌دانند.

درحالی که تلاش ها برای کناره گیری آقای صالح از قدرت در پی حمله پیکارجویان مخالف به محل اقامت او متوقف شد، گزارش های تازه از یمن حاکی از شروع مجدد درگیری بین پیکارجویان اسلام گرا درجنوب با پیکارجویان قبیله ای است.

علی عبدالله صالح تاکنون سه بار از امضای هر گونه توافقنامه‌ای برای ترک قدرت خودداری کرده است.

گزارش های دریافتی از یمن حاکی از آن است که روز گذشته بین نیروهای وفادار به رئیس جمهوری و پیکارجویان قبیله ای طرفدار صادق ال احمردرگیری هایی در خارج از صنعا رخ داده است.

در این گزارش ها همچنین آمده است که روز گذشته در شهر تعز نیروهای دولتی اقدام به گشودن آتش به سوی معترضان را کردند که در نتیجه آن یک نفر کشته و شماری مجروح شدند.

مطالب مرتبط