پلیس صد نفر را در ناآرامی‌های لندن دستگیر کرد

حق نشر عکس AFP
Image caption در دومین شب بروز خشونت و ناآرامی در خیابان‌های لندن، پلیس این شهر بیش از ۱۰۰ نفر را دستگیر کرد

در دومین شب بروز خشونت و ناآرامی در خیابان‌های لندن، پلیس این شهر اعلام کرده که تا کنون بیش از ۱۰۰ نفر را دستگیر کرده است. حدود ۳۵ مامور پلیس نیز در جریان این ناآرامی‌ها مجروح شده‌اند.

بی نظمی و اختلالی که شب شنبه در تاتنهام روی داد، شب گذشته به نواحی انفیلد، والتم‌ستو، والتم‌فارست در شمال و بریکستون در جنوب لندن کشیده شد.

پیشتر در شب شنبه ۶ اوت (۱۵ مرداد)، عده‌ای در خیابان‌های ناحیه تاتنهام در شمال لندن، با ماموران پلیس درگیر شدند و خودروهای آنها آتش زدند. چندین مغازه هم در جریان این نا آرامی ها غارت شدند.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا، تعطیلات خود را نیمه کاره گذاشته تا برای بررسی آنچه که در دو شب گذشته در لندن رخ داده است، به این کشور بازگردد.

در حدود ۳۵ مامور پلیس در جریان ناآرامی های این دو شب مجروح شده‌اند.

دیشب ۳ مامور پلیس که سعی داشتند فردی را در والتم‌فارست دستگیر کنند، به دلیل ضربه ای که به خودرو آنها وارد شد، مجروح شدند.

در منطقه انفیلد در شمال لندن هم، بین ماموران پلیس و مردم درگیری هایی روی داد، ویترین مغازه ها خرد شد و اجناس داخل آنها غارت شد.

'آموزش افراد جدید'

حق نشر عکس PA
Image caption ناآرامی‌های شنبه شب در منطقه تاتنهام در شمال لندن به آتش سوزی ساختمان‌ها منجر شد

بر اساس گزارش‌ها، گروهی متشکل از حدود ۲۰۰ جوان، در ناحیه بریکستون در جنوب لندن، به ماموران پلیس حمله ‌کردند و پس از شکستن شیشه‌های مغازه‌ها، اجناس آنها را تاراج ‌کردند.

ادرین هنستاک، فرمانده پلیس لندن می گوید: "این‌ها کسانی نیستند که به نمایندگی از جامعه و یا با رضایت مردم دست به این اقدامات بزنند. اینها افرادی هستند که به جامعه، کسب و کارها، ساختمان های عمومی و خانه‌های مردم حمله می کنند؛ کار آنها صریحا خلاف قانون است و موجب ناراحتی شدید مردم می‌شود."

خشونت‌های شب شنبه در تاتنهام، یکی از فقیرترین نواحی لندن، در اعتراض به کشته شدن مرد جوانی آغاز شد که در حین عملیات دستگیری به ضرب گلوله پلیس از پا درآمد. تحقیقات در مورد این واقعه ادامه دارد.

فرمانده پلیس لندن در مورد تاثیر این وقایع بر روی وجهه لندن، یک سال قبل از آغاز بازی های المپیک، گفت: "برای وجهه لندن بسیار بد است، اصلا صورت خوشی ندارد."

آقای هنستاک اضافه کرد: "کاری که ما باید در طی چند ماه آینده بکنیم تاکید روی این واقعیت مهم است که لندن یکی از امن‌ترین و بهترین شهرهای جهان است."

مطالب مرتبط