جنگنده های ترکیه باز هم اهداف 'پ ک ک' را بمباران کردند

حق نشر عکس AFP
Image caption ارتش ترکیه از روز چهارشنبه (17 اوت) حملاتی را علیه پیکارجویان پ ک ک آغاز کرده ا ست

جنگنده های ترکیه برای سومین بار اهداف متعلق به حزب کارگران کردستان (پ ک ک) را در شمال عراق بمباران کردند.

به گفته مقامات نظامی ترکیه ۸۵ نقطه از محل های استقرار این گروه هم هدف توپخانه نیروهای این کشور قرار گرفته است.

هنوز خبری از میزان تلفات این عملیات گزارش نشده است.

ارتش ترکیه می گوید هدف این حملات که برای اولین بار در طول یکسال گذشته انجام می شود، مناطقی است که گمان می رود رهبران حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک در آن جا مخفی شده باشند.

در همین حال گزارش ها از حمله پیکارجویان کرد به یک کاروان متعلق به ارتش ترکیه در روز چهارشنبه گذشته (۱۷ اوت) حکایت دارد. در جریان این حمله نه نفر از نیروهای امنیتی کشته شدند.

ترکیه در سالهای اخیر برای جلوگیری از نفوذ پیکارجویان کرد در نواحی کوهستانی، چندین حمله برون مرزی و تهاجم زمینی علیه آنها انجام داده است.

پیکارجویان پ ک ک روز گذشته (۱۹ اوت) اعلام کردند مناطقی که توسط جنگنده های ارتش ترکیه طی روزهای اخیر بمباران شده ،پایگاههای متروکی بوده که مورد استفاده این گروه قرار نبوده است و این حملات نتوانسته تلفاتی به آنها وارد کند.

در همین حال خبرگزاری فیرات متعلق به پ ک ک امروز گفته است حملات روزهای پنج شنبه و جمعه نیروهای ترکیه به خانه های مسکونی و زمین ها در چند دهکده کردنشین خساراتی وارد کرده است.

وزیر کشور ترکیه گفته است نیروهای این کشور از روز پنج شنبه( ۱۸ اوت) دست کم چهار پیکارجوی کرد از جمله دو زن را در جریان درگیری ها در داخل خاک ترکیه کشته اند.

حزب کارگران کردستان از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان سازمانی تروریستی شناخته شده است.

از سال ۱۹۸۴ در جریان درگیری ها بین نیروهای دولتی ترکیه و پیکارجویان کرد، دهها هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

مطالب مرتبط