'فرمانده' پیکارجویان فلسطینی در حمله موشکی اسرائیل کشته شد

AP حق نشر عکس AP
Image caption خودروی یک پیکارجوی فلسطینی در جنوب نوار غزه، هدف موشک اسرائیل قرار گرفت

در حمله‌های هوایی اسرائیل یک پیکارجوی فلسطینی در نوار غزه کشته شده است.

منابع خبری فلسطینی اعلام کرده‌اند که این پیکارجو بر اثر اصابت یک موشک به خودرویش کشته شده است.

مقامات نظامی اسرائیل اعلام کرده‌اند که این مرد، یکی از رهبران پیکارجویان و در ارتباط با گروهی بوده است که در حمله‌هایی در روز پنجشنبه، ۱۸ اوت، ۸ اسرائیلی را کشته‌اند.

پیکارجویان فلسطینی در واکنش به این حمله، چندین راکت را به سمت اسرائیل پرتاب کرده‌اند.

این خشونت‌ها در شرایطی رخ می‌دهد که اسرائیل و گروه حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد، روز دوشنبه، ۲۲ اوت، اعلام کردند که برای برقراری آتش‌بس به توافق رسیده‌اند.

توافق اسرائیل و حماس بعد از پنج روز تبادل آتش دو طرف انجام شد.

روز پنجشنبه، ۱۸ اوت، افرادی مسلح در مناطق مرزی اسرائیل و مصر به یک رشته حمله علیه اسرائیل دست زدند که مرگ دست کم ۸ نفر را به دنبال داشت. در دو مورد از این حمله‌ها، دو اتوبوس غیرنظامی هدف قرار گرفتند.

گفته شد که افراد مسلح در جاده‌ای که در امتداد مرز اسرائیل و مصر در محدوده صحرای سینا بود، به دو اتوبوس حمله کرده‌اند. در یکی از این حمله‌ها، به سمت اتوبوس حامل غیرنظامیان تیراندازی شد. اتوبوس دوم بمب‌گذاری شده بود.

در واکنش به این حمله‌ها، اسرائیل بخش‌هایی از نوار غزه را هدف حمله‌های هوایی قرار داد که مرگ دست کم ۱۵ فلسطینی را به دنبال داشت.

بر اساس گزارش‌ها، در درگیری‌هایی که روز پنجشنبه، ۱۸ اوت، بین نیروهای امنیتی اسرائیل و مهاجمان رخ داد، چند نفر از ماموران نیروی پلیس مصر هم در مرز این کشور کشته شدند.

این حادثه، اعتراض مقامات رسمی مصر را به دنبال داشت و صدها مصری با تجمع در مقابل سفارت اسرائیل در قاهره، پرچم این کشور را به آتش کشیدند.

مطالب مرتبط