طالبان پاکستان: ۲۵ کودک و نوجوان را گروگان گرفته‌ایم

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption پاکستان و افغانستان دارای مرز مشترکی به طول دو هزار و چهارصد کیلومتر هستند که بخشی از آن تحت نظارت موثر مرزبانان نیست

طالبان پاکستان می گوید ۲۵ کودک و نوجوان را برای مجازات قبایل طرفدار دولت به گروگان گرفته است.

مقام‌های پاکستانی روز جمعه، ۱۱ شهریور (۲ سپتامبر) گفتند که پیکارجویان طالبان یک روز پیش، دهها کودک و نوجوان ۱۰ تا ۱۵ ساله پاکستانی را در حوالی باجور که به اشتباه از مرز رد شده و وارد خاک افغانستان شده بودند ربوده و با خود بردند.

برخی از نوجوانان همراه این گروه موفق به فرار شده و سران قبیله خود را از این اتفاق آگاه کرده اند.

منطقه ای که این افراد ربوده شدند، از جمله مناطقی است که شاهد حضور گسترده و فعالیت پیکارجویان اسلامگرا در پاکستان بوده است.

طالبان پاکستان می گوید با این کار خواسته تا قبایل مرزی را که از دولت حمایت کرده و شبه نظامیانی را برای مقابله با طالبان آموزش می دهند، مجازات کند.

احسان الله احسان، سخنگوی طالبان گفت ربودن این افراد از قبل برنامه ریزی شده بود و این گروه انتظار داشت تا افرادی از قبیله مهمند در ایام عید فطر برای گردش به منطقه ای که این افراد ربوده شدند بیایند.

گزارش شده که بزرگان این قبیله در حال مذاکره با پیکارجویان طالبان برای آزادی این افراد هستند.

پاکستان و افغانستان دارای مرز مشترکی به طول دو هزار و چهارصد کیلومتر هستند که بخشی از آن تحت نظارت موثر مرزبانان نیست و پیکارجویان به سهولت قادر به رفت و آمد بین خاک دو کشور هستند.

مطالب مرتبط