به روایت آمار: هزینه های ۱۱ سپتامبر برای جهان چه بود؟

به روز شده:  10:05 گرينويچ - جمعه 09 سپتامبر 2011 - 18 شهریور 1390
 • خسارت های حملات یازدهم سپتامبر

  حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا، پیامدهایی جهانی داشته است. در پی این حملات،‌ در دهه گذشته جنگی درگرفت که تخمین زده می شود ۲۵۰ هزار نفر در آن کشته شده باشند. در این راهنما از بی بی سی فارسی، آمارهایی در مورد خسارت های مالی ناشی از این حملات می خوانید.

 • کشته شدن نخستین سرباز آمریکایی

  نخستین سرباز آمریکایی که در پی حملات یازدهم سپتامبر جان باخت اوندر ارل اندروز (Evander Earl Andrews) نام داشت. او در سانحه ای که هنگام ساخت یک باند پرواز در قطر برای پشتیبانی از جنگ علیه افغانستان روی داد، کشته شد.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • کشته شدن غیرنظامیان در عراق

  دست کم ۱۲۵ هزار نفر غیرنظامی از ابتدای حمله آمریکا به عراق کشته شده اند. البته گفته می شود که این رقم بسیار کمتر از شمار واقعی کشته شدگان است. جنگ هنوز تمام نشده و تعداد زیادی از غیرنظامیان هنوز در این کشور کشته می شوند.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • وضعیت مسلمانان آمریکا از سال ۲۰۰۱ تاکنون

  در حالی که اکثریت مسلمان آمریکا می گویند که دشواری های مسلمان بودن در آمریکا بعد از حملات یازدهم سپتامبر بیشتر شده است، ۴۸ درصد و ۳۲ درصد آنها به ترتیب فکر می کنند که مردم آمریکا "به طور کلی رفتاری دوستانه"‌ یا " رفتاری خنثی" نسبت به مسلمانان دارند. ۱۶ درصد مسلمانان آمریکا خلاف این عقیده را دارند.

  منبع: مرکز تحقیقاتی پیو، ۲۰۱۱

 • درخواست کار در سیا

  یک سال بعد از ۲۰۰۱ تعداد کسانی که درخواست شغل در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، ارائه می دادند، ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد.

  منبع: مجله نیویورک، ۲۰۰۲

 • آواره شدن عراقی ها

  هنوز حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار عراقی (بیش از یکی از هر ۱۰ نفر) ازخانه هایشان آواره هستند. چندین میلیون عراقی از کشورشان گریخته اند.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • زمانی که برج های تجارت جهانی فرو ریخت

  مدت زمانی که برج ها پس از واقعه پابرجا ایستادند: برج جنوبی ۵۶ دقیقه، برج شمالی ۱۰۲ دقیقه. مدت زمانی که ریزش برج ها طول کشید: ۱۲ ثانیه

  منبع: مجله نیویورک، ۲۰۰۲

 • کشته شدن روزنامه نگاران

  255

  شمار روزنامه نگارانی که در جنگ های عراق، افغانستان و درگیری های پاکستان کشته شده اند.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • کودکان عراقی

  در سال ۲۰۱۰، تخمین زده شد که ۲۸ درصد از کودکان عراقی مبتلا به درصدی از "اختلال و فشار روحی پس از حادثه" هستند و شمار آنها به طور ثابت رو به افزایش است.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • هزینه های جنگ های پس از ۱۱ سپتامبر برای آمریکا

  تخمین زده می شود که هزینه ای که آمریکا برای جنگ در عراق، افغانستان و پاکستان صرف کرده است بین ۳.۲ تریلیون دلار و ۴ تریلیون دلار باشد.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • کشته شدن افغان ها

  تعداد کشته شدگان در هر سال، از آغاز جنگ در اکتبر ۲۰۰۱ افزایش یافته است. شمار کسانی که در نتیجه جنگ می میرند بیشتر از هنگامی است که طالبان در افغانستان قدرت را به دست داشتند.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • مار ترانه هایی که پس از وقایع سپتامبر ۲۰۱۱، "نامناسب" تشخیص داده می شوند

  شرکت کلیر چنل کامیونیکشن (Clear Channel Communication) که مسئولیت فنی هزار و ۱۷۰ ایستگاه رادیویی را در آمریکا بر عهده دارد، فهرستی از ۱۶۵ ترانه ای که "از نظر شعر قابل پرسش"‌ هستند، تهیه کرده است. ایستگاه های رادیویی می توانند از پخش این آهنگ ها در کوتاه مدت خودداری ورزند. از جمله این آهنگ ها "بزرگراهی به سوی جهنم"‌ از AC/DC است.

  منبع: کلیر چنل کامیونیکشن، ویکی پیدیا

 • کشته شدگان در پاکستان

  از سال ۲۰۰۴ تعداد غیرنظامیان کشته شده در درگیری های مسلحانه در پاکستان به اندازه کشته شدگان غیرنظامی در افغانستان، یا از آن هم بیشتر بوده است. حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی باعث کشته شدن حدود دو هزار نفر شده که عده ای از آنها غیرنظامی بوده اند.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • پرداخت حق و حقوق سربازان

  تا پایان سال ۲۰۱۰ بیش از ۵۵۵ هزار درخواست دریافت حق معلولیت به دولت آمریکا ارائه شد.

  منبع: موسسه واتسون، دانشگاه براون، ۲۰۱۱

 • کشته شدن سربازان نیروی ائتلاف در عراق و افغانستان

  تعداد کشته شدگان نیروی ائتلاف در عراق تاکنون به ۴۷۹۲ رسیده است، این رقم در افغانستان ۲۶۹۳ نفر، از آغاز جنگ تا ابتدای سپتامبر ۲۰۱۱ بوده است.

  منبع: آمار کشت شدگان ائتلاف در عراق، ۲۰۱۱

 • حجم آوار

  گزارش شده که در مجموع یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۱۲۴ تن آوار از محل برج های تجارت جهانی در نیویورک جمع آوری شده است.

  منبع: مجله نیویوک، ۲۰۰۲

 • پول های پرداخت شده از سوی شرکت های بیمه

  مقدار پول پرداخت شده تحت عنوان بیمه در سرتاسر جهان، در ارتباط با وقایع سپتامبر ۲۰۱۱، به ۴۰.۲ میلیارد دلار می رسد.

  منبع: مجله نیویوک، ۲۰۰۲

 • متوسط کمک دولتی که به هر یک از بیوه های کشته شدگان اداره آتش نشانی و پلیس نیویورک پرداخت می شود.

  مبلغ کمک دولتی که هر یک از بیوه های ماموران آتش نشانی و پلیس نیویورک - که در وقایع یازدهم سپتامبر کشته شدند - تا یک سال پس از آن وقایع دریافت کردند: یک میلیون دلار.

  منبع: مجله نیویوک، ۲۰۰۲

 • ضررهای واردآمده به نیویورک

  ضررهایی که در اثر حملات یازدهم سپتامبر به شهر نیویورک وارد آمد، از جمله از دست رفتن شغل، از دست رفتن درآمد مالیات، خسارت به تاسیسات زیربنایی، پاکسازی شهر: ۹۵ میلیارد دلار

  منبع: موسسه تحلیل امنیت جهانی، ۲۰۰۴

 • از دست رفتن درآمد ترافیک هوایی آمریکا

  مقدار ضرری که در اثر از دست رفتن درآمد ترافیک هوایی، به دلیل بسته شدن حریم هوایی آمریکا و اعمال سایر محدودیت ها پس از یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ وارد آمد: ۱۰ میلیارد دلار

  منبع: موسسه تحلیل امنیت جهانی، ۲۰۰۴

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.