پنج کودک در حمله مهاجمان مسلح در پاکستان کشته شدند

پیشاور حق نشر عکس AFP
Image caption به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی این نخستین بار است که یک اتوبوس مدرسه در این منطقه مورد حمله قرار می‌گیرد

پلیس پاکستان اعلام کرده است که در حمله مردان مسلح به اتوبوس حامل دانش آموزان مدرسه‌ای در حومه پیشاور در شمال غرب این پاکستان پنج کودک و نوجوان کشته شده‌اند.

بر اساس اعلام پلیس، راننده این اتوبوس نیز کشته شده و ۱۹ کودک دیگر هم در این حمله، در ۲۰ کیلومتری جنوب پیشاور زخمی شده‌اند.

حمله در منطقه متانی، نزدیک به مناطق قبیله‌نشینی صورت گرفته که پیکارجویان طالبان در آن فعال هستند.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

در ماه ژوئن (حدود سه ماه پیش) نیز شش نفر در اثر انفجار بمبی در یک ایستگاه اتوبوس در این منطقه کشته شدند.

خبرنگار بی بی سی در اسلام‌آباد می گوید که منطقه متانی، محل وقوع حمله اخیر، محل نبرد میان طالبان و نیروهای قبیله‌ای برای جلوگیری از ورود پیکارجویان به این منطقه بوده است.

به گفته خبرنگار ما این نخستین بار است که یک اتوبوس مدرسه مورد حمله قرار می‌گیرد. پیش از این بارها گروه‌های مسلح با هدف مجازات کسانی که با پیکارجویان همکاری نمی‌کنند، به غیرنظامیان حمله کرده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها اتوبوس مورد حمله متعلق به یک مدرسه خصوصی بوده و بعد از پایان کلاس درس، دانش‌آموزان را به روستای محل زندگی‌شان می‌برده است.

گزارش شده است که سن افراد کشته‌شده بین ۹ تا ۱۴ سال است. به گفته شاهدان دست کم چهار مرد مسلح به سوی اتوبوس شلیک کرده‌اند.

یکی از مقام‌های پلیس پیشاور به بی‌بی‌سی گفت: "ابتدا یک راکت شلیک کردند که به هدف نخورد. بعد از آن شروع به تیراندازی کردند."

پلیس محلی می‌گوید هنوز مشخص نیست که مهاجمان مسلح با خودرو به محل حادثه آمده‌اند یا با پای پیاده. آنها بعد از حمله از محل حادثه گریخته‌اند.

مطالب مرتبط