یکصدهزار نفر بازی استقلال و پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی تماشا می‌کنند

حق نشر عکس fars

کمتر از دو ساعت مانده تا آغاز دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس، ورزشگاه آزادی پر شده و درگیری هایی بین عده ای از هواداران این دو تیم پایتخت نشین در داخل استادیوم رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر حوالی ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران، عده ای از طرفداران دو تیم استقلال و پرسپولیس در طبقه دوم ورزشگاه و در مقابل جایگاه هواداران با هم درگیر شدند و به سوی یکدیگر سنگ و اشیاء مختلف دیگری پرتاب کردند.

این در حالیست که نیروهای انتظامی حاضر در ورزشگاه، تماشاچیان را پیش از آمدن به استادیوم بازرسی بدنی می کنند تا از ورود اشیایی که می تواند مشکل ساز شود جلوگیری کنند.

شدت درگیری ها در حدی توصیف شده که ماموران پلیس حاضر در ورزشگاه در دقایق اولیه موفق به توقف درگیری نشدند. البته از داخل ورزشگاه آزادی خبر می رسد که در حال حاضر پلیس این بخش از ورزشگاه را که حدود ۴ هزار نفر ظرفیت دارد از تماشاچی خالی نگاه داشته و موفق به کنترل اوضاع شده است.

خبرگزاری ایرنا نیز گزارش داده است که در هنگام ورود اتوبوس حامل بازیکنان تیم پرسپولیس به ورزشگاه آزادی، عده ای از طرفداران استقلال به سوی این اتوبوس اشیایی را پرتاب کرده اند.

اورژانس تهران گزارش داده است که تا ساعت ۱۵:۴۵ به وقت محلی تعداد مصدومان این درگیری ها به ۲۰ نفر رسیده است.

خبرگزاری فارس به نقل از مسئولان اورژانس تهران نوشته است: "آسیب های این افراد شامل صدمات بر اثر ضربه، قرار گرفتن تحت فشار زیاد و در نهایت خونریزی در مناطق سر و صورت بوده است".

حق نشر عکس FARS
Image caption با توجه به پر شدن ظرفیت ورزشگاه آزادی، مسئولان از مردم خواسته اند از آمدن به استادیوم خودداری کنند

تیم های پرسپولیس و استقلال تهران امروز راس ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران برای هفتاد و یکمین بار به مصاف هم می روند.

در شرایطی که زمان زیادی تا آغاز این دیدار باقی نمانده است، ترکیب دو تیم استقلال و پرسپولیس برای بازی امروز مشخص شده است.

بر این اساس تیم پرسپولیس با مربیگری حمید استیلی با چنین ترکیبی به زمین خواهد رفت: میثاق معمارزاده، ابراهیم شکوری، محمد نصرتی، علیرضا نورمحمدی، حمید علی عسکر، جواد کاظمیان، غلامرضا رضایی، محمد نوری، حسین بادامکی، مازیار زارع و علی کریمی.

مربیگری استقلال را پرویز مظلومی بر عهده خواهد داشت و برای این تیم ترکیبی از این بازیکنان به زمین می رود: مهدی رحمتی، میثم حسینی، حنیف عمران زاده، پژمان منتظری، خسرو حیدری، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان، میلاد میداوودی، کیانوش رحمتی، کرار جاسم و فرهاد مجیدی.

قضاوت این دیدار را محسن ترکی بر عهده خواهد داشت.

با توجه به پر شدن ظرفیت ورزشگاه، مسئولان با انتشار اعلامیه هایی از مردم خواسته اند از آمدن به استادیوم آزادی خودداری کنند.

در چند دیدار گذشته این دو تیم پرطرفدار تهرانی، ظرفیت ورزشگاه آزادی پر نشده بود.

گفته می شود حدود پنج هزار نفر با وجود داشتن بلیط با درهای بسته استادیوم مواجه شده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که پلیس تعدادی از کسانی را که طی ساعات گذشته اقدام به فروش بلیط در بازار سیاه و با قیمت های بالا کرده اند بازداشت کرده است.

دو تیم استقلال و پرسپولیس از پرطرفدارترین تیم های فوتبال باشگاهی در ایران هستند و همواره دیدار این تیم با حاشیه هایی همراه بوده است.

مطالب مرتبط