انفجار در آنتالیا یک کشته و دو مجروح بر جای گذاشت

ترکیه حق نشر عکس AP
Image caption هفته گذشته هم بر اثر انفجار بمبی در پایتخت ترکیه سه نفر کشته شدند

بر اثر وقوع انفجاری در یکی از مناطق مسکونی در حومه شهر آنتالیا در جنوب ترکیه، یک نفر کشته و ۲ نفر دیگر مجروح شده اند.

خبرگزاری دولتی آناتولی در ترکیه گزارش داده است که عامل بروز این انفجار که در روز جمعه ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱ رخ داد، تا مدتی پس از وقوع انفجار مشخص نبوده است.

اما اکنون برخی از رسانه های ترکیه این انفجار را به یک بمبگذار انتحاری نسبت داده اند که پس از انفجار کشته شده است.

تلاش پلیس برای شناسایی این فرد تا این لحظه بی نتیجه بوده است.

این انفجار در منطقه گوینوک در حومه آنتالیا رخ داد. آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی در حاشیه دریای مدیترانه است که در میان گردشگران ترک و خارجی از محبوبیت خاصی برخوردار است.

رجب یوکسل، نماینده فرماندار آنتالیا در این مورد به خبرگزاری رویترز گفته است که هنوز عامل اصلی انفجار شناسایی نشده است.

به گفته او انفجار در نقطه ای دورتر از مراکز توریستی این منطقه رخ داده و فرد بمبگذار، که هنوز هویت او تایید نشده، بر اثر آن کشته شده است. پلیس ترکیه می گوید تحقیقات در مورد این انفجار همچنان ادامه دارد.

خبرنگار بی بی سی فارسی در ترکیه می گوید در حال حاضر برخی رسانه های ترک در مورد دست داشتن گروههای کرد در انجام این حمله گمانه زنی هایی را مطرح کرده اند.

حملات گروههای کرد به مواضع پلیس و ژاندارمری در شهرهای مختلف ترکیه طی هفته های اخیر افزایش یافته است.

خبرنگار بی بی سی فارسی در ترکیه می گوید باید دید که فردا با بازگشایی پارلمان ترکیه و ادای سوگند نمایندگان کرد، آیا بار دیگر روند مذاکرات صلح بین شورشیان کرد و دولت ترکیه به حالت عادی باز می گردد یا خیر.

با توجه به بمبگذاری های اخیر در ترکیه، جو عمومی این کشور به دورانی بازگشته است که حملات حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهرهای این کشور فراگیر شده بود.

دولت ترکیه و گروههای کرد یکدیگر را متهم کرده اند که در زمان آتش بس اقدام به انجام عملیات علیه طرف مقابل کرده اند.

هفته گذشته انفجار یک اتومبیل بمبگذاری شده در یکی از خیابان های شلوغ آنکارا، پایتخت ترکیه، سه کشته و دست کم ۱۵ مجروح بر جای گذاشت.

گروه موسوم به بازهای آزاد کردستان که وابسته به حزب کارگران کردستان است مسئولیت حمله هفته گذشته در آنکارا را بر عهده گرفت و تهدید کرد که به زودی در دیگر شهرهای ترکیه دست به عملیات مشابهی خواهد زد.

مطالب مرتبط