سن رسمی بازنشستگی در بریتانیا لغو می شود

حق نشر عکس AFP
Image caption براساس قانون جدید، کارفرمایان نمی توانند کارکنانشان را به اجبار واداربه بازنشستگی کنند

در بریتانیا سن رسمی بازنشستگی لغو می شود و قوانین جدید مانع از آن می شود که کارفرمایان،کارکنان رادر ۶۵ سالگی وادار به ترک شغل کنند.

براساس قانون جدید، به جای بازنشستگی اجباری، کارفرمایان باید با استناد به دلایلی "منطقی" از افرادی که به سن بازنشستگی رسیده اند، بخواهند که دست از کار بکشند.

هر چند سازمان خیریه موسوم به"ایج بریتانیا" از این تغییر در قانون کار استقبال کرده، اما گفته است که تبعیض سنی هنوز هم در محیط های کار امری بسیار شایع است.

براساس یک تحقیق انجام شده، از هر پنج شرکت یک شرکت گفته است که این قوانین جدید، ظرفیت آنها را برای استخدام افراد جوان محدود می کند.

شرکت حقوقی نورتون رز هم براساس تحقیقی که در این مورد انجام داده گفته است که از هر ده شرکت، یک شرکت به منظور تشویق کارکنان به ترک شغل در سن بازنشستگی طرح هایی را با هدف کمک مالی به این افراد درنظر خواهند گرفت.

تغییر در قانون سن رسمی بازنشستگی از اول آوریل سال آینده اجرا خواهد شد و چنانچه کارفرمایی خواستار بازنشستگی کارمندی باشد، این تصمیم باید براساس "دلایلی منطقی" صورت بگیرد. به عبارت دیگر کارفرما نمی تواند تنها به استناد سن فرد او را وادار به کناره گیری ازکار کند.

لیز فیلدز، مدیر اجرایی در مرکز مشاوره تجاری فایننشیال اسکیلز در این باره می گوید نگه داشتن کارکنان مسن می تواند فوایدی هم داشته باشد.

به اعتقاد خانم فیلدز مهارت و تجربه این افراد به هر شرکتی این فرصت را می دهد تا درعرصه تجاری حالت رقابتی بیشتری پیدا کند.

این در حالی است که فدراسیون تجارتخانه های کوچک گفته است تغییر در قانون سن بازنشستگی اقدامی غیرضروری است. به گفته این فدراسیون، این تغییر صاحبان صنایع کوچک را با مشکلاتی قانونی مواجه می کند.

مطالب مرتبط