وزیر دفاع بریتانیا عذرخواهی کرد

لیام فاکس، وزیر دفاع بریتانیا و ساقدوش مراسم عروسی اش
Image caption آقای فاکس، وزیر دفاع بریتانیا، طی روزهای گذشته به خاطر همسفر کردن دوست صمیمی‌اش که ساقدوش او در زمان ازدواج و هم‌خانه‌اش در زمان مجردی هم بوده، بسیار مورد انتقاد گرفته بود

لیام فاکس، وزیر دفاع بریتانیا که با اتهام سوء استفاده از مقام خود در ارتباط با یکی از دوستانش قرار گرفته، رسما عذرخواهی کرد.

آقای فاکس، روز یکشنبه (نهم اکتبر - ۱۷ مهر) گفت که در ارتباط با رعایت نکردن حد و مرز میان مناسبات حرفه ای و روابط دوستانه، اشتباه کرده است.

وزیر دفاع بریتانیا، طی روزهای گذشته به خاطر همسفر کردن دوست صمیمی‌اش که ساقدوش او در زمان ازدواج و هم‌خانه‌اش در زمان مجردی هم بوده، بسیار مورد انتقاد گرفته بود.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هم که شخصا وارد ماجرای مربوط به دوستی وزیر دفاع این کشور و شخصی شد که سمت دولتی ندارد، از آقای فاکس خواسته بود که تا روز دوشنبه (دهم اکتبر) پاسخی برای این عمل خود فراهم کند.

آقای فاکس که به تازگی از لیبی بازگشته، اکنون باید در برابر مقام های رسمی، در ارتباط با رابطه خود با آقای وریتی و تردد آسان این شخص به وزارت دفاع بریتانیا، پاسخگو باشد.

کارت ویزیت این دوست وزیر دفاع او را مشاور آقای فاکس معرفی می‌کند. نماد پارلمان بریتانیا نیز بر روی این کارت ویزیت نقش بسته است.

برابر منشور حرفه ای و اخلاقی بریتانیا، مقام های دولتی حق ندارند که از مقام خود برای زندگی شخصی‌شان بهره ببرند و مرزهای میان تعهد حرفه ای آنها و دوستان و آشنایانشان باید حفظ شود.

اکنون تحقیقی در دست انجام است که بناست مشخص کند آیا روابط دوستانه این دو به منافع بریتانیا ضرر زده، و آیا این فرد از موقعیت دوست خود - وزیر دفاع - سو استفاده کرده است یا نه.

مطالب مرتبط