بیش از ۲۵ کشته در حملات انفجاری در بغداد

حق نشر عکس Reuters
Image caption یک سرباز و مامور پلیس در حال بررسی محل حمله انتحاری به یک ایستگاه پلیس در بغداد

به گفته مقامات امنیتی عراق، دست کم ۲۵ نفر در یک رشته حملات انتحاری در بغداد کشته و ده‌ها نفر مجروح شده‌اند. در دو مورد از این حملات، بمب‌ها در دو خودرو کار گذاشته شده بود.

در گزارش‌ها گفته شده که دو بمبگذار انتحاری این خودروها را که مملو از مواد منفجره بود، به فاصله چند دقیقه، در دو ناحیه حریه و علویه در بغداد منفجر کردند.

به گفته مقامات پلیس، این انفجارها در دو ایستگاه پلیس روی داد.

سه بمب کنار جاده‌ای هم در سه نقطه دیگر بغداد و در نزدیکی گشت‌های پلیس و ارتش منفجر شد.

آنطور که رامی رحیم، خبرنگار بی بی سی در بغداد می گوید، از سرگیری حملات انتحاری در داخل پایتخت، حتی با توجه به وضعیت عراق هم، تحول نگران کننده‌ای است.

افزایش بمبگذاری‌ها در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای آمریکا خود را برای خروج کامل از عراق تا پایان سال جاری میلادی (حدود دو ماه و نیم دیگر)، آماده می‌کنند.

یکی از انفجارهای صبح روز چهارشنبه، در ایستگاه پلیس در علویه روی داد که در یکی از تقاطع‌های اصلی بغداد قرار دارد.

در حمله‌‌ای که در ناحیه حریه بغداد روی داد، یکی از بمبگذارها خودروی خود را به پست بازرسی پلیس زد. گفته می‌شود که این ناحیه یکی از پایگاه‌های مقتدی صدر، روحانی تندروی عراق است و با دیوارهای بلند محافظت می‌شود.

دست کم ۴۲ نفر در دو این دو انفجار مجروح شدند.

دانش آموزان مدرسه‌ای در نزدیکی یکی از ایستگاه‌های پلیس در میان مجروح شدگان هستند.

۱۰ نفر در حملاتی که روز دوشنبه در بغداد روی داد، کشته شدند. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است، اما یکی از سخنگویان ارتش، شبکه القاعده در عراق را عامل این بمبگذاری ها معرفی کرده است.

مطالب مرتبط