نبرد شدید جمهوری خواهان در لاس وگاس

حق نشر عکس Reuters
Image caption ریک پری به شدت میت رامنی را هدف انتقاد قرار داد

داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه سه شنبه شب در یک مناظره تلویزیونی در شهر لاس وگاس در ایالت نوادا به شدت از مواضع یکدیگر انتقاد کردند.

نظام مالیاتی، بیمه های درمانی و مهاجرت غیرقانونی در کنار بودجه دفاعی و کمک های خارجی ایالات متحده از موضوع های مهم مطرح شده در این مناظره بود.

میت رامنی، فرماندار سابق ماساچوست و هرمان کین، مدیرعامل سابق رستوران های زنجیره ای "پیتزا پدرخوانده" بیشتر از دیگر کاندیداها مورد حمله قرار گرفتند.

هر دو کاندیدا صدرنشین نظرسنجی ها هستند.

میت رامنی در این مناظره بارها با ریک پری، فرماندار ایالت تگزاس بر سر موضوع مهاجران غیرقانونی و بیمه های درمانی درگیر شد.

ریک پری که از چهره های محبوب طیف محافظه کار حزب جمهوری خواه است، به تازگی از صدرنشینی در نظرسنجی های ملی به مقام سوم از لحاظ محبوبیت تنزل مکان پیدا کرده است.

هرمان کین هم به خاطر طرح خود برای اصلاح قوانین مالیاتی آمریکا مورد حمله سایر کاندیداها قرار گرفت.

سیاست های اقتصادی باراک اوباما هم به شدت در این مناظره هدف انتقاد گرفت.

علاوه بر این سه نفر، ران پل، نماینده تگزاس در مجلس نمایندگان، میشل باکمن، کاندیدای محبوب تی پارتی و نماینده کنگره آمریکا، نیوت گینگریچ، از روسای سابق مجلس نمایندگان آمریکا و ریک سانتوروم، نماینده سابق سنا در مناظره شرکت داشتند.

جان هانتسمن، فرماندار سابق ایالت یوتا و سفیر پیشین آمریکا در چین در اعتراض به برگزاری پیش از موعد انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه در ایالت نوادا، از شرکت در مناظره لاس وگاس خودداری کرده بود.

طرفداران حزب جمهوری خواه با شرکت در انتخابات مقدماتی ایالتی که از ژانویه سال آینده شروع خواهد شد، نامزد ریاست جمهوری این حزب را از بین داوطلبان این حزب انتخاب خواهند کرد.

مطالب مرتبط