کشتن ۴۸ شیر، ببر و سایر حیوانات رها شده از یک محوطه خصوصی در آمریکا

حیوانات شکار شده حق نشر عکس BBC World Service
Image caption اکثر حیوانات به دستور پلیس شکار شدند

پلیس در شهر زانسویل در ایالت اوهایوی آمریکا ده ها حیوان وحشی از جمله ۳۵ شیر و ببر را که از یک باغ وحش خصوصی رها شده بودند به ضرب گلوله کشته است.

کلانتر مت لوتز گفت: "ما درباره حیوانات خانگی معمولی و متداول مثل سگ و گربه صحبت نمی کنیم. ببرهای بنگال ۱۳۰ کیلویی را ناچار شدیم شکار کنیم. وقتی اینجا رسیدیم، البته که امنیت عمومی نگرانی اصلی من بود. در مسیر دستور دادم هر حیوانی که به نظر می آید دارد (از محوطه مزرعه) خارج می شود را، از پا در آورند. ما نمی توانیم اجازه بدهیم حیوانات (خطرناک) آزاد در این ایالت بگردند."

آقای لوتز گفت که به اعتقاد پلیس اکنون به جز یک میمون همه ۵۶ حیوان دیگر کشته یا اسیر شده اند.

به گفته پلیس، جسد تری تامپسون صاحب حیوانات که ظاهرا خودکشی کرده در مزرعه یافت شده است.

در جریان عملیات پلیس از ساکنان منطقه خواست از منازل خود خارج نشوند.

کلانتر لوتز گفت: "ما توصیه می کنیم مردم فعلا در خانه های خود باشند. فردا هم توصیه می کنیم که مدارس در یکی دو منطقه تعطیل شوند، تا خطری برای دانش آموزانی که منتظر سرویس مدرسه هستند پیش نیاید. ما داریم تلاش می کنیم تا تمام تدابیر احتیاطی ممکن را اعمال کنیم."

با انتشار خبر رهاسازی جانوارن وحشی و عملیات پلیس، کارمندان باغ وحش کلمبوس به محل اعزام شدند تا با استفاده از دارتهای بیهوش کننده، امکان زنده گیری برخی از این حیوانات وحشی را فراهم کنند.

آقای لوتز گفت تحقیقات اولیه نشان می دهد که صاحب باغ وحش حصارها را بازگذاشته بود.

مقام ها گفتند که فرار حیوانات از مزرعه ۲۹ هکتاری و نزدیک بودن ساعات تاریکی دستور برای کشتار حیوانات را چاره ناپذیر کرد.

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption یک گرگ نیز شکار شد

به این ترتیب ۴۸ قلاده از ۵۶ حیوان به دستور کلانتر به ضرب گلوله کشته شدند.

۱۷ شیر و ۱۸ ببر بنگال از جمله حیوانات تلف شده بودند.

جک هانا کارشناس حیات وحش و از شخصیت های تلویزیونی آمریکا گفت که به خصوص کشته شدن ببرها دردناک بود زیرا فقط ۱۴۰۰ قلاده از آنها در جهان باقی مانده است.

شش حیوان شامل سه پلنگ، یک خرس قهوه ای بزرگ و دو میمون به دام افتاند و به باغ وحشتی در شهر کلمبوس در آن نزدیکی فرستاده شدند.

جسد یک گرگ هم پیدا شد که به این ترتیب فقط یک میمون فراری ماند.

جک هانا که خود قبلا مدیر باغ وحشت کلمبوس بوده است گفت که بیهوش کردن حیوانات در تاریکی شب بسیار خطرناک بود و تاکید کرد که "کلانتر کار درستی کرده است."

منتقدین می گویند شرایط و الزامات لازم برای نگهداری از حیوانات وحشی در قوانین ایالت اوهایو پیش بینی نشده و آمار جراحتها و مرگهای ناشی از این ضعف قانونی در این ایالات بسیار بالا است.

مطالب مرتبط