'کناره‌گیری سیلویو برلوسکونی تکذیب شد'

سیلویو برلوسکونی حق نشر عکس BBC World Service
Image caption روزنامه لارپوبلیکا می گوید آقای برلوسکونی در پایان دسامبر امسال یا اوائل ژانویه سال آینده از سمت خود کنار می رود

حزب اتحاد شمال، مهم ترین شریک دولت ائتلافی ایتالیا، گزارش روزنامه لارپوبلیکا مبنی بر کناره گیری سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر این کشور را تکذیب کرده است.

این روزنامه گفته است آقای برلوسکونی در پایان دسامبر امسال یا اوائل ژانویه سال آینده از سمت خود کنار می رود و انتخابات تازه ای در سال ۲۰۱۲ برگزار می شود.

این گزارش زمانی منتشر شده که آقای برلوسکونی و اومبرتو بوسی، رهبر حزب اتحاد شمال در حال مذاکره در مورد اصلاحات اقتصادی درخواستی اتحادیه اروپا هستند.

حزب اتحاد شمال در مورد خبر کناره گیری نخست وزیر ایتالیا به بی بی سی گفته چنین گزارش هایی به منظور تضعیف آقای برلوسکونی منتشر می شود.

فرانسه و آلمان اخیرا با انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت آقای برلوسکونی گفتند که روند کاهش بدهی‌های ایتالیا به شیوه‌ای پایدار طی چند سال آینده امری حیاتی است.

ایتالیا به عنوان سومین اقتصاد بزرگ حوزه یورو، ناگزیر است طی سه سال آینده معادل ۶۰۰ میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی عرضه کند تا بتواند بدهی‌های روبه رشد خود را کاهش دهد.

افزایش سن بازنشستگی، یکی از شرایط اصلی شرکای اروپایی ایتالیا برای حمایت از فروش اوراق قرضه این کشور است که این درخواست از سوی آقای بوسی رد شده است.

روزنامه لارپوبلیکا می گوید طبق توافقات، آقای برلوسکونی در ازای کناره گیری از سمت خود، موافقت اتحاد شمال برای افزایش سن بازنشستگی را به دست آورده است.

روزنامه کوریره دلاسرا می گوید سن بازنشستگی از سال ۲۰۲۶ به ۶۷ سال افزایش خواهد یافت.

مطالب مرتبط